• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 724
  • Dünkü Görüntülenme: 814
  • Toplam Görüntülenme: 4677355

BEÜ ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİN ÖNCELİKLİ TERCİHİ

23 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
622 defa okundu.
BEÜ ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİN ÖNCELİKLİ TERCİHİ

BEÜ ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİN ÖNCELİKLİ TERCİHİ

BEÜ Uluslararası Öğrencilerin Öncelikli Tercihleri arasında yer alıyor.
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) öğrencilerine üstün akademik standartlarda ve kişisel-sosyal gelişim için en iyi çalışma ve yaşam ortamı sunuyor. Kendi alanında en iyi şekilde yetişmiş, kendine güvenen, yenilikçi, yaratıcı ve sorumluluk bilincine sahip liderler olarak topluma kazandırmayı, daha önceki dönemlerde yapmış olduğu hizmetleri geliştirerek sürdürülebilir kılan BEÜ, Zonguldak’ı ulusal ve uluslararası alanda eğitim, bilim ve araştırmada cazip hale getirmeyi hedefliyor.
Üniversitenin sürdürdüğü uluslararasılaşma çalışmalarının en önemli kısmını öğrenimlerini BEÜ’de gerçekleştiren uluslararası öğrenciler oluşturuyor. İlk defa 2010-2011 Akademik yılında 9 farklı ülkeden 42 uluslararası öğrenciyi 5 farklı fakültesinde kabul eden BEÜ, sona eren 2014-2015 Akademik Yılında 44 farklı ülkeden 52 tanesi burslu 290 öğrencisi ile Türkiye üniversiteleri arasında uluslararası öğrenci sayısı bakımından ilk sıralarda yer aldı.
BEÜ’YE ULUSLARARASI BAŞVURULAR HER YIL ARTIYOR
Üniversitenin 2013-2014 Akademik Yılı için lisans programlarına 216 ve ön lisans programlarında 89 olmak üzere toplam 305 uluslararası öğrenci için ayrılan kontenjanlara 34 farklı ülkeden toplam 398 aday başvuruda bulundu. Bunu takip eden 2014-2015 Akademik Yılında ise lisans programlarına 159, ön lisans programlarına 118 olmak üzere toplam 277 uluslararası öğrenci kontenjanı ayıran Üniversitenin bu kontenjanları için Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Hollanda, Kanada, Mısır, Rusya Federasyonu’nun da aralarında bulunduğu 52 farklı ülkeden toplam 961 aday başvuruda bulundu.
604 ULUSLARARASI ÖĞRENCİ İÇİN AÇILAN KONTENJANA 1023 BAŞVURU
2015-2016 Akademik Yılı için ise lisans programlarına 464, ön lisans programlarına ise 140 olmak üzere toplam 604 Uluslararası öğrenci kontenjanı için başvurular 19 Haziran tarihinde sona erdi. Bu kontenjanlar için başvurular yine rekor düzeyde arttı. Afganistan, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Anguilla, İngiltere, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Burkina Faso, Cezayir, Cibuti, Çad, Fas, Fildişi Sahili, Filistin, Fransa, Gürcistan, Hollanda, Irak, İran, İtalya, Kanada, Kazakistan, Kırgızistan, Mısır, Moldavya, Moritanya, Mozambik, Özbekistan, Pakistan, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Somali, Suriye, Tacikistan, Tanzanya, Tunus, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Ürdün, Yemen, Zambiya’dan toplam 1023 aday BEÜ’lü olmak için başvuruda bulundu.
ULUSLARARASI ÖĞRENCİ OFİSİ İNTERNET SAYFASINDAN ÇEVRİM İÇİ BAŞVURU
BEÜ’nün üniversite öğrenimlerini Türkiye’de gerçekleştirmek isteyen gençlere ulaşmasında geniş içerikle hazırlanan Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörlüğü internet sayfasının büyük ve önemli yeri bulunuyor. Uluslararası öğrenciler bu sayfa üzerinden Üniversite hakkında gereksinim duydukları tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Site, Türkiye, Zonguldak ve BEÜ hakkında tanıtıcı pek çok bilgi içermesinin yanı sıra eğitim öğretim sürecinde bilinmesi gerekenler hakkında da bilgi veriyor. Sitede Türkçe, İngilizce, Arapça, Rusça, Almanca, Azerice İtalyanca olmak üzere 7 dilde hazırlanan çevrimiçi kayıt sistemi uygulaması ile uluslararası öğrenciler BEÜ’ye kolaylıkla başvuru yapabiliyor.

13 - Kopya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN