• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 170
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4713995

BEÜ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİNDE YENİ DİJİTAL ANJİYO CİHAZI DEVREYE GİRİYOR

22 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
364 defa okundu.
BEÜ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİNDE YENİ DİJİTAL ANJİYO CİHAZI DEVREYE GİRİYOR

BEÜ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİNDE YENİ DİJİTAL ANJİYO CİHAZI DEVREYE GİRİYOR

– Bülent Ecevit Üniversitesi sağlık sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda, geleceğe yönelik yaptığı yatırımlar ve atılımlarla yoluna güvenli adımlarla ilerliyor. Çağdaş alt yapısı ve uzman ekibiyle bölgeye gelişmiş ülkeler standardında hizmet verme yolunda büyük atılımlara devam eden BEÜ, bölge halkına ve çevre illerden gelen vatandaşlara sağlık alanında büyük imkânlar sağlıyor.

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğünün Kalkınma Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile yapılan Yatırım Bütçe görüşmeleri sonucu Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezine sağlanan tıbbi cihaz ve teçhizat yatırım finansmanı yoluyla öncelikli olarak Dijital Anjiyografi, SPECT – CT ve Manyetik Rezonans Görüntüleme cihazlarının temini bu yıl içinde tamamlanacak. Bu kapsamda satın alma süreci tamamlanan dijital anjiyografi cihazı çok yakında devreye girecek.
BEÜ Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Başhekimi Prof.Dr. Varım Numanoğlu, yeni dijital anjiyografi cihazı ile ilgili olarak “Anjiyografi; insan vücudundaki tüm damarların, içlerine yüksek yoğunlukta bir madde verilerek görüntülenmesi işleminin genel tanımlamasıdır. İnsan vücudundaki tüm organların kalp, beyin, iç organlar, kol ve bacaklar dâhil damar sistemlerinin anjiyografileri yapılmaktadır. Dijital Anjiyografi cihazları sayesinde bu organlardan damar ağlarını ayrı ve çok daha net olarak görüntülemek mümkün olmaktadır. Yapılan bu anjiyografiler sayesinde başta kalp damar hastalıkları olmak üzere damarlar ile ilgili birçok hastalığa sağlıklı biçimde tanı koymak ve stent uygulamaları ile tedavi sağlamak olasıdır. Merkezimiz, kazandırılan bu cihazla birlikte kardiyoloji ve girişimsel radyoloji alanında bölgesel merkez niteliğini güçlendirerek devam ettirecektir” dedi.
BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezine kazandırılacak cihazlar ile ilgili bir açıklama yapan Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer tüm bu yatırımların bölgenin geleceğine yapıldığını ifade ederek şunları söyledi: “Üniversitemiz, Zonguldak’ta sağlık alanında gerekli öncü adımları atmaktadır. Son dönemde arka arkaya hayata geçirilen sağlık yatırımları ile üniversitemiz, bölgesel ihtiyaçları önceleyen bir sağlık politikasını kararlılıkla ve büyük bir süratle hayata geçirmektedir. Bu sayede Zonguldak halkının sağlık sorunları ile ilgili tetkik ve tedaviler başka büyük bir merkeze gitme mecburiyeti doğmadan çözümlenirken, diğer bölgelerde insanlarımızın sağlık hizmetini Zonguldak’ta almalarının da önü açılmış olacaktır. Bu bağlamda temin süreci tamamlanan yeni Dijital Anjiyografi cihazının Zonguldak ve üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum.“

654311

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN