• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 548
  • Dünkü Görüntülenme: 808
  • Toplam Görüntülenme: 4526715

BEÜ KADIN SORUNLARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR

9 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
509 defa okundu.
BEÜ KADIN SORUNLARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR

BEÜ KADIN SORUNLARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi, çalışmalarına başlıyor.
Merkez, Üniversite bünyesinde ilgili bölüm ve ana bilim dallarının yanı sıra kadın sorunları konusunda çalışmalar yapan kamu kurum ve kuruluşları, diğer akademik kurumlar, yerel yönetimler ve gönüllü kuruluşlarla işbirliği içerisinde çalışmalar yürütecek.
BEÜ’nün akademik birimleri arasına yeni katılan Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi, araştırma çalışmalarının yanı sıra eğitim ve danışmanlık hizmetleri vererek konferans, kongre, sempozyum, panel gibi etkinlikler de düzenleyecek.
Merkez Müdürü olarak atanan Öğr. Gör. Selvinaz Aydın çalışmalara başladıklarını belirterek şunları söyledi:
“Merkezimiz kadın temalı araştırmaların yürütüleceği akademik bir birimdir. Üniversitemizin kadın ve toplumsal cinsiyet konusunda araştırmalar yapan tüm birimleri ile işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kadının sosyal statüsünden ekonomideki yerine, kadın personel istihdamından kız çocuklarının eğitimine pek çok konunun disiplinler arası ve çok yöntemli yaklaşımlarla ele alındığı akademik platformlar oluşturmayı hedefliyoruz. Kadınları rol model olarak algıladıkları başarılı hemcinsleri ile buluşturan eğitim çalışmaları; kadın sağlığı, beden bakımı, annelik ve aile eğitimleri gibi toplumsal pratikleri arttıracak etkinliklerle çalışmalarımızı zenginleştireceğiz. Hedef kitlesini Zonguldak ve tüm Batı Karadeniz Bölgesi olarak belirlediğimiz çalışmalarımızı yürütürken ulusal ve uluslararası kuruluşlarla da iletişim içerisinde olmayı planlıyoruz. Zonguldak çevresinde yaşayan kadınların sosyoekonomik varlığını güçlendirmek, kişisel gelişimlerine destek vermeyi öncelikli hedeflerimiz olarak belirledik. Kadın araştırmaları yürüten kamu kurum ve kuruluşları, farklı akademik kurumlar, belediyeler, gönüllü kuruluşlarla ortak projelerin yürütülmesi de Merkezimizin hedefleri arasında yer alıyor. Umarım Üniversitemiz ve Zonguldak için önemli çalışmalara imza atarız.”

171

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN