• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 504
  • Dünkü Görüntülenme: 6188
  • Toplam Görüntülenme: 4411915

BEÜ İLE İTALYAN ÇEVRE VE ELEKTROMANYETİK ALGILAMA ENSTİTÜSÜ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALADI

27 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
463 defa okundu.
BEÜ İLE İTALYAN ÇEVRE VE ELEKTROMANYETİK ALGILAMA ENSTİTÜSÜ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALADI

BEÜ İLE İTALYAN ÇEVRE VE ELEKTROMANYETİK ALGILAMA ENSTİTÜSÜ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALADI

Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü ile İtalyan Çevre ve Elektromanyetik Algılama Enstitüsü (IREA-CNR) ikili işbirliği anlaşması imzaladı.
TÜBİTAK’ın İtalya’daki eşdeğeri niteliğinde ve İtalya Ulusal Araştırma Konseyi (National Research Council of Italy)’ne bağlı olarak Çalışan Çevre ve Elektromanyetik Algılama Enstitüsü (IREA-CNR) ile BEÜ Geomatik Mühendisliği Bölümü ikili işbirliği anlaşması imzaladı.
Mühendislik Fakültesi Geomatik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Siaygın Abdikan’ın girişimleri ile ilk adımları atılan işbirliği çalışması, imzalanan protokolle Bülent Ecevit Üniversitesi ve IREA-CNR arasında kurumsal düzeye taşındı.
Anlaşma kapsamında, ortak araştırmalar gerçekleştirileceği gibi yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin çalışmalarını her iki kurumda da sürdürebilecekler.
Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, Bülent Ecevit Üniversitesinin yurtdışındaki akademik ve bilimsel araştırma kurumları ile sürdürdüğü işbirliği çalışmalarına IREA-CNR’ın da katılmasının son derece önemli olduğunu vurguladı. Özer; “Uluslararası işbirliklerine büyük önem veriyoruz. Dünyanın saygın bilimsel araştırma kurumları ile yaptığımız işbirliği çalışmaları hızla artıyor. Bu birliktelikler nitelikli araştırmaların gerçekleştirilmesinden yüksek lisans ve doktora öğrenimi gören öğrencilerin yetiştirilmesine, ortak projelerde görev almasına kadar geniş bir açıda katkılar sağlıyor. Biz de Üniversite olarak akademisyenlerimizin bu tür girişimlerini destekliyoruz” dedi.

65431

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN