• Dolar Alış / Satış: 5.689 / 5.699
  • Euro Alış / Satış: 6.285 / 6.296
  • Bugün Görüntülenme:
  • Dünkü Görüntülenme:
  • Toplam Görüntülenme:

Beş kişilik aile faciadan ucuz kurtuldu

5 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
441

Beş kişilik aile faciadan ucuz kurtuldu

– Dumanların arasında 4 yaşındaki oğluna kurtarmak isteyen babanın yüzü ve elleri yandı
– Evde çıkan yangında tüm kitaplar yanarken Kur’an-ı Kerim’in yanmaması ise dikkat çekti

Zonguldak’ta önceki gece evlerinde çıkan yangında 4 yaşındaki oğlunu kurtarırken vücudu yanan baba ve ailesi yardım bekliyor. Evde çıkan yangında tüm kitaplar yanarken Kur’an-ı Kerim’in yanmaması ise dikkat çekti.
Edinilen bilgiye göre, Cumartesi gecesi 02.30 sıralarında Mithatpaşa Mahallesi Dağyolu Sokak’ta 5 kişilik Çatal Ailesi’nin evinde yangın çıktı. Bacada sıkışan gazın sobanın borularını patlatması üzerine çıkan yangında evdeki eşyalar kullanılamaz hale geldi.
Evi saran dumanlar arasında uyanınca yangını fark eden 34 yaşındaki baba Sadık Çatal, olayın şokuyla çocuklarını kurtarmak istedi. Önce 4 yaşındaki oğlu Efe Muzaffer’i kurtarmak isteyen baba Sadık Çatal, alevlerin arasından kurtularak oğlu ile birlikte dışarıya çıktı. Ancak 4 yaşındaki minik Efe Muzaffer’in yüzünde ve elinde yanıklar meydana geldi.
32 yaşındaki eşi Jale, 10 yaşındaki kızı Rahimenur ve 6 yaşındaki kızı İclal’i kurtarmak için yeniden alevlerin arasına giren baba Sadık Çatal, eşi ve diğer çocuklarının yangından yara almadan kurtulduğunu fark edince büyük sevinç yaşadı.

“Oğlumu kurtarmak için ateşe girdim”
Yaşadığı şoku atlatan baba Sadık Çatal, “Yataktan kalktım. Nasıl kalktığımı hatırlamıyorum. Göz gözü görmeyecek şekilde duman vardı. Duvarlara dokunarak salona kadar geldim. Daha sonra döndüm. Çocuklar dumandan zehirlenmesin diye camları elimle patlatmaya başladım. Çocukların odasının önü komple yanmıştı. O an ‘Bismillah Allah’ deyip ateşin içine girdim. Ufak oğlum vardı. O’nu da gözümle görmeyerek, elimle dokunarak içeriye girdim. Yataktan kucağıma aldım. Sarabildiğim kadar sardım. Tekrar ateşin içine girip kapının önüne bıraktım. Salon tamamen ateş almaya başladı. Tekrar odaya girdiğimde eşimi gördüm. Eşim iki çocuğuma sarılmış, sırtını ateşe vermiş. Oğlum diye bağırıyordu. Daha sonra eşimin arkasından sarılarak çocuğu çıkardığımı söyledim. Eşimin hiçbir yerinin yanmaması dikkatimi çekti. Bu sıra balkondan dolandığını fark ettim. En başta da zaten eşim sadece çocuklarımı düşünerek alevlerin içerisine girdim. Eşim iterek yangına girdim. Allah kimseye bu acıları vermesin. Çocuklarımı sağ salim oradan çıkartmam bana Allah’ın mükâfatıydı” diye konuştu.

“Her şey yanmış, Kur’an-ı Kerim yanmamış”
Yanan evin temizliği için mahalle sakinleri de destek verdi. Yanan eşyalar evden boşaltılırken yanmayan Kur’an-ı Kerim kitapları ise dikkat çekti. Sadık Çatal’ın evinde temizlik yaparken yanmayan ayetleri görünce şaşkınlığını gizleyemeyen 38 yaşındaki eniştesi Şerafettin Balaharoğlu, “Bacada gaz sıkışmasından dolayı evde patlama oldu. Bunun neticesinde evde beş kişi vardı. Bir can pazarı yaşandı. Allah’a şükür can kaybı yok. Ufak tefek yaralanmalar var. Sağ olsun komşular yardıma koştu. Yanan kitaplıkta Allah’ın kelamları yanmamış. Kitabın kabı yanıyor. Allah’a şükür ayetler yanmamış. Biz bunlara şükrediyoruz. Evde herşey yandı. Kur’an-ı Kerim’in içerisindeki ayetlerde hiçbir şey yok” diye konuştu.

ZONGULDAK’TA ÖNCEKİ GECE EVLERİNDE ÇIKAN YANGINDA 4 YAŞINDAKİ OĞLUNU KURTARIRKEN VÜCUDU YANAN BABA VE AİLESİ YARDIM BEKLİYOR. (ÖMER TEKCAN - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

ZONGULDAK’TA ÖNCEKİ GECE EVLERİNDE ÇIKAN YANGINDA 4 YAŞINDAKİ OĞLUNU KURTARIRKEN VÜCUDU YANAN BABA VE AİLESİ YARDIM BEKLİYOR. (ÖMER TEKCAN - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

4 YAŞINDAKİ EFE MUZAFFER'İN OYUNCAK AYISI DA YANGINDA ZARAR GÖRDÜ. (ÖMER TEKCAN - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

KUR'AN-I KERİM KİTAPLARI İSE YANGINDA ZARAR GÖRMEDİ. (ÖMER TEKCAN - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

38 YAŞINDAKİ ŞERAFETTİN BALARAOĞLU İSE YANGINDA KUR'AN-I KERİM KİTAPLARININ ZARAR GÖRMEDİĞİNİ ANLATTI. (ÖMER TEKCAN - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

38 YAŞINDAKİ ŞERAFETTİN BALAHAROĞLU, ÇIKAN YANGINDA KUR'AN-I KERİM KİTAPLARININ ZARAR GÖRMEDİĞİNİ ANLATTI. (ÖMER TEKCAN - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

6 YAŞINDAKİ İCLAL, YANGINDA ZARAR GÖRMEZKEN, 4 YAŞINDAKİ EFE MUZAFFER VE BABASI SADIK ÇATAL'IN YÜZÜNDE YANIKLAR MEYDANA GELDİ. (ÖMER TEKCAN - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

BABA SADIK ÇATAL'IN OĞLUNU KURTARMAK İSTERKEN YÜZÜNDE YANIKLAR MEYDANA GELDİ. (ÖMER TEKCAN - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

Anahtar Kelime: , , , , ,
YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN