• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 326
  • Dünkü Görüntülenme: 544
  • Toplam Görüntülenme: 4531375

Belediye Ramazan Bayramı’na Hazır.!

13 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
697 defa okundu.
Belediye Ramazan Bayramı’na Hazır.!

BELEDİYE’DE RAMAZAN BAYRAMI’NA HAZIR.!

Çaycuma Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda başlatılan Atatürk Bulvarı ile Nihat Kantarcı Caddesi’nde çalışmaların sonuna yaklaşıldı. Belediye yaklaşan Ramazan bayramı dolayısıyla adeta arı gibi çalışıyor.

30 Mart 2014 senesinde yapılan yerel seçimlerden sonra göreve gelen çiçeği burnunda Belediye Başkanı Bülent Kantarcı seçim öncesi açıkladığı ve kitap haline getirdiği vaatlerini tek tek yaparak Çaycuma’yı yeni bir Paris konumuna getirmek için gecesini gündüzüne katıyor.

Başkan Kantarcı göreve geldiğinden bu yana Çaycuma’nın çehresini değiştirmek için son hızla çalışmalarına aralıksız sürdürüyor. Atatürk Bulvarı üzerine kalan eski yolu değiştirerek yeni ve modern bir Avrupa kenti şehrine dönüştürmek amacıyla yapılan çalışmalarda bu zamana kadar engelliler için yürüyüş alanı, bisiklet kulanlar için bisiklet yolu, yaya yolu ve araç trafiği için yapılan ve yeniden planlanan araç yolundan sonra ilçenin belirli alanlarınada trafiği rahatlatmak amacıyla yeni imar yolları yapıldı.

Ayrıca Atatürk Bulvarı üzerinde kalan ve Filyos ve 6 Nisan Köprüsüne kadar devam eden yolu da değiştirerek burayı da modern yol haline getirmek için Çaycuma Belediyesi daha sonra Nihat Kantarcı üzerinde kalan yolu da tamamen yeniden imara alarak burada da değişime gidildi.

Çaycuma Belediyesi ekipleri ve Çay-Bel’in ekipleri tarafından devam eden yol yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ederken Çaycuma’nın yeni görünümü dışarıdan vatandaşların gözünde yeni bir Paris konumunu da almış oldu. Çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Bülent Kantarcı konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şunları ifade etti; “Bildiğiniz gibi Çaycuma biz göreve geldiğimizden bu yana Çaycuma’nın çehresi adeta çevrime uğradı. Burada yeni bir değişim var. Belediye olarak çalışmalarımız devam ediyor. Bu zamana kadar çok işler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Çalışmalarımızdan dolayı Çaycuma halkından özür diliyoruz. Vatandaşlarımız Çaycuma’nın yeni bir çevre haline geldiğini görüyor. Çalışmalarımıza gelince 6 Nisan’dan başlattığımız yol çalışması Atatürk Bulvarı’na kadar geldi. Aynı zamanda Nihat Kantarcı Caddesi’nde de başlattığımız değişimde Atatürk Bulvarı’na kadar gelmiş oldu. Bu her iki bulvarların çalışması önümüzdeki Ramazan Bayramı başlamadan bitecek. Çaycuma günden güne değişiyor. Çaycuma yeni bir Paris’ e dönüşüyor.”

“MEKİK VE GOL ARABASI BAYRAMDA HİZMETE BAŞLAYACAK”

Çaycuma Belediye  Başkanı Bülent Kantarcı tören alanından Öğretmen alanına kadar gelen yolun trafiğe kapatılmasından sonra bu alana da taş döşeyerek bu alanında kapatıldığını buradaki çalışmaların da bayram öncesi biteceğini ve Belediye tarafından yapılan ve seçim öncesi vaadi olan Minik Tren ile Golf arabasınında bayram boyunca bu alanda dolaşacağını kaydetti. Kantarcı, “Belediye olarak çalışmalarımızın arasında Atatürk Bulvarı tören alanı ile Öğretmenevi civarına kadar gelen ve trafiğe açık olan alanın trafiğe kapatılmasından sonra burayı d modern hale getirdik. Burada da çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalar bittikten sonra da burada Mini Tren ile Golf arabası halkımızın hizmetinde olacak. Bizler “Yaşanacak Çaycuma” yapıyoruz, değiştiriyoruz” dedi.

Öte yandan Nihat Kantarcı Caddesi ile Atatürk Bulvarı üzerinde yapılan çalışmaların ardından bayramda bu alanın trafiğe açılacağını belirten Başkan Kantarcı, aşırı trafik sonucu yollara bırakılan uygunsuz parklar içinde araçların çekici ile çekileceğini ve buralara araç park edilmemesini talep etti.

(Haber-Foto: Anıl TAŞKIRAN-Çaycuma)

DSC_9048 DSC_8998 DSC_9001 DSC_9007 DSC_9009 DSC_9011 DSC_9014 DSC_9017 DSC_9020 DSC_9027 DSC_9033  DSC_9037 DSC_9040 DSC_9045

15 - Kopya

 

 

 

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN