• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 712
  • Dünkü Görüntülenme: 656
  • Toplam Görüntülenme: 4712897

Belediye ile Bem-Bir-Sen Arasında Sözleşme

15 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
578 defa okundu.
Belediye ile Bem-Bir-Sen Arasında Sözleşme

BELEDİYE İLE BEM-BİR-SEN ARASINDA SÖZLEŞME

Çaycuma Belediyesi,  belediye personeli ile bir araya gelerek Bem-Birsen’le Sosyal Denge sözleşmesini imzalamak için düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Yemeğe, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Bem-Birsen Genel Başkan Yardımcısı Medine Sevinç, CHP İlçe Başkanı Fuat Kalaycı, Bem-Birsen Çaycuma Belediye yetkilisi Veysel Özkan, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda belediye personeli katıldı.

En hayırlınız insanlara en faydalı olanınızdır diye ifade eden Bem- Birsen Genel Başkan Yardımcısı Medine Sevinç,  Boyutları itibariyle sendikacılık kamu çalışanlarının haklarını elde etmek geliştirmek ve evrensel standartlara ulaştırmak için örgütlü yapının güçlü bir şekilde mücadele eden bir sendika olduğunu belirtti.

Sevinç, “ Memur Sen sendika olarak yerel yönetimler dalında toplam kamuda 800 bin üyeye mensup, yel yönetimlerde ise yüzde yetmişine yakını üye olabilecek, kamu çalışanlarının 70 bini Ben Birsen üyesidir. 25 bini KESK Tüm Bem-Birsen üyesi, 14 bin civarındada Kamu Sen üyesi. 1996 yılından beri yetkili sendikayız. Toplu görüşme masası sonradan toplu sözleşme masasına dönüştürüldü. Bugün buraya demokrasi şuuruyla bir araya geldiğimiz toplantıda sosyal denge sözleşmesini yasallaştırdık. Belediye başkanları çok riskli bir göreve talip olurlar. Fakat bunu ekip ve kadrosuyla ihya ederler. Biz Bem -Birsen olarak masanın öteki tarafında duran olarak da bakıyoruz. Çünkü biz geçmişte sendikalılar yanlış işler yaptık. Şöyle yanlış işler yaptık, isteriz dedik sınırsız isteme talebinde bulunduk. Oysaki kurum bizim kurumumuz. Çalıştığımız kurumdaki üreteceklerimizde zenginleştireceğimiz ve elde edeceklerimizle onurlu bir yaşama katkı sunmamız lazım” diye ifade etti.

Belediye Başkanı Kantarcı, Çaycuma’nın hizmetine talip olduğunu belirterek, Daha önce çok fırsat olmuştu ama ben politikaya uzak durdum. Kendi işimde başarılı olmayı seçtim. Birlikte çok güzel işler yaptık. Bir yıldan beri Çaycuma’mıza birlikte hizmet yapmaya çalışıyoruz dedi.

Kantarcı, “Başladığımız noktadan bu güne geldiğimizde çok güzel şeyler yapmaya başladığımızı çok güzel işlere imza atığımızı görüyorum. Belki sizleri fazla zorluyorum. Ama şunu bilmenizi istiyorum ki hepimizin eseri olduğunu Çaycuma’ya hizmet etmenin kutsal bir görev olduğunu ve elde edeceğim neticelerinde açıkçası hepimizi mutlu ettiğini gözlerinizde görmek istiyorum. Bu görevler seçimle belki bir dönem için gelinen görevler. Biz geliriz hünerimizi gösteririz yarın bir başkası gelir ama belediyemizin gerçek sahipleri siz çalışanlardır. Hatta biz seçimle gelenler yanlış yapsak bile sizin bizi uyarmanız lazım. Çaycuma belediyesinin kuruluş tarihi 1890 yıllara dayandığı iddia edilerek mecliste görüşülüyor. Babamın belediye başkanı olduğu 50’lili yıllarda babamın ifadesine göre belediye başkan dahi 7 kişiden ibaretmiş. Araç gereç olarak 1 adet atlı çöp arabası. 50’lili yıllardan bu güne Çaycuma belediyesi çok kat mesafe etmiştir. İnşallah görevimizi tamamladığımızda Çaycuma’mız ve Çaycuma belediyesi parlak günlere kavuşacaktır. Ve inşallah nasip olursa da babamın 50 sene önce yaptığı bina yerine son derece modern güzel kullanışlı bir binada hizmet etmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki günlerde temelini atmak inşallah nasip olur. Yöneticilik kolay bir iş değil. Ben bu güne kadar yüzlerce binlerce insan yönelttim. Bilerek hata yapmadım. Hatamı fark ettiğimde de gönül almasını da her zaman bildim. Biz büyük bir aileyiz. Çaycuma belediyesi Çaycuma’nın iftihar edeceği bir kuruluştur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Çaycuma belediyesi Bem- Birsen’le sözleşme imzaladı. Sözleşmenin imzalanmasının ardından Bem- Birsen  Çaycuma belediye yetkilisi Veysek Özkan, Belediye Başkanı Kantarcı’ya Bem- Birsen kuruluşuna özel seramik vazo hediye etti.

Yemek toplu bir fotoğrafın ardından sonlandırıldı.

IMG_5697 IMG_5679 IMG_5688 IMG_5691

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN