• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1110
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4685313

BELEDİYE BAŞKANINI ŞİKAYET ETTİ, EVİ MÜHÜRLENDİ

11 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
600 defa okundu.
BELEDİYE BAŞKANINI ŞİKAYET ETTİ, EVİ MÜHÜRLENDİ

BELEDİYE BAŞKANINI ŞİKAYET ETTİ, EVİ MÜHÜRLENDİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde orman arazisi üzerinde bulunan belediye binasında yapılan tamirat ile kiralamalarla ilgili savcılığa şikayette bulunan Ömer Yıldız’ın evi kaçak olduğu gerekçesi ile mühürlendi.
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesinde yaşayan Ömer Yıldız, Kandilli Belediye binasının bulunduğu arazinin mirasçısı olduğu gerekçesi ile dava açtı. Arsa içerisindeki belediye binasının kaçak olduğunu iddia eden Yıldız, belediyenin arazi içerisindeki tamiratlar ile yaptığı kiralamaları usulsüz olduğu gerekçesi ile savcılığa şikayet etti. Yapılan incelemede ise şikayet haklı bulunarak CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Aydın ve kararı alan meclis üyeleri hakkında soruşturma başlatıldı. Yıldız’ın iddiasına göre şikayetler sonrası Kandilli Belediyesi, belediye binasının da bulunduğu arsa içerisinde yapılan binasının mühürlendiğini söyledi.
Arazinin tapuda şu anda orman arazisi olarak göründüğünü ve yapılan mühürlemenin yasal olmadığını dile getiren Yıldız, bu konuyla ilgilide dava açacağını söyledi. Konu hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yıldız, “Daha önce ki açıklamada da söylediğim üzere arkamda görmüş olduğunuz Kandilli Belediyesi ruhsatsız kaçak belediye binası hakkında yapmış olduğum şikayet üzerine, davalık arazide briket örme gibi ve diğer işlemlerden dolayı idari mahkeme kusurlu bulmuş, ben de görünen alış veriş merkezi hakkında suç duyurusunda bulunmuştum. Bölge idari mahkemesi Belediye başkanı ve Meclis üyelerinin yapmış olduğu itirazı ruhsatsız iş yerine ruhsat verdiği için reddetti. Bu konu Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı’na intikal etmiştir. Hakkın ve adaletin yerine geleceğine inanıyorum” dedi.
Elinde 2 Temmuz 2015 tarihli Bölge İdari Mahkemesi kararı ile Kandilli Belediye binasının ruhsatsız olduğu kararı olduğunu söyleyen Yıldız, “Kandilli Belediye başkanının, aynı parsel üzerinde daha önce yapmış olduğum binamı yedinci ayın ikisindeki karardan sonra kişiye özel uygulama yaparak imar cezası vermiş ve binamı mühürlemiştir. Buradan Belediye Başkanı Mustafa Aydın’a sesleniyorum, tapuda da görüldüğü üzere kaçak ruhsatsız belediye binası olduğu gibi tamamen de orman arazisidir. Orman arazisi üzerindeki benim binamı ‘ruhsatı ve imarı yoktur’ diye mühürlerken, vatandaşa şahsına ait uygulama yaparken, neden diğer imarı ve ruhsatı olmayan evlere imar cezası ve yıkım kararı vermiyorsun da şahsıma ait yapıyorsun?” diye sordu.
Yıldız Belediye Başkanı Mustafa Aydın’ın hakkında Ereğli cumhuriyet Savcılığı tarafından ‘Görevi kötüye kullanma’ iddiası ile açılan soruşturmaya avukatı vasıtası ile bölge idari mahkemesine yaptığı itirazın reddedildiğine dair kararı gazetecilere göstererek, adaletin tecelli etmesini beklediğini söyledi.
Kandilli Belediye Başkanı Mustafa aydın konunun şu an yargıda olduğunu ve yargı kararını bekleyeceğini ifade etti.

11759546_10152992811847304_741348994_n (1)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN