• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 298
  • Dünkü Görüntülenme: 690
  • Toplam Görüntülenme: 3586395

Batı Karadeniz Platformundan Milli Emlak Müdürlüğü’ne ziyaret

9 Ekim 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2.134
Batı Karadeniz Platformundan Milli Emlak Müdürlüğü’ne ziyaret

Başkent Zonguldaklılar Derneği koordinesinde Batı Karadeniz Platformu Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette Batı Karadeniz Platformunun kuruluş nedenleri ve bu kapsamda yaptığı faaliyetler olarak Filyos Projesi Kapsamında Filyos limanı altyapı ve üst yapıya yönelik çalışmalar, milli aracın Filyos’ta üretilmesi, Karadeniz otoyolunun Sinop-Düzce arası kısmının yapımına hız verilmesi gibi Batı Karadeniz Bölgesinin sorunları ve talepleri üzerine görüşlerimizle Türkiye’de imar sorunları, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün faaliyetleri, karşılaşılan sıkıntılar gibi genel konular üzerinde konuşuldu.

Milli Emlak Genel Müdürü Büyükuzun, Filyos’ta milli aracın üretilmesi yönündeki çalışmalarımızla ilgili olarak yerin son derece mantıklı bir yer olduğunu, kendisinin de orasının kamulaştırılmasında kapsamlı çalışmaları olduğu için orayı gayet iyi bildiğini, orada emeği olduğu için bu yatırımdan mutluluk duyacağını, konunun takibinin Bölgeye çok büyük faydalar sağlayacağını, kendisine düşen bir şey olursa geçmişte yaptığı gibi yine yapacağını belirtti.

Ayrıca 1910 Yılındanberi süren Havza-i Fahmiye kaynaklı sorunu çözdüğünü, TKİ’den devralınan lavuar alanının ise kamuya açık tesisler yapılacağını, bu bağlamda Zonguldak için örneğin bir şehir terası yapılmasının çok güzel olacağını söylediğini, böyle bir projeyi de gördüğünü, park, yeşil alan, müze, özellikle taşkömürü müzesi gibi yapıların yapılabileceğini, çok il gezdiğini, şehir meydanı olmayan bir il görmediğini, Zonguldak’ın şehir meydanı olmayan bir şehir olduğundan bu ihtiyacı karşılamada bu projenin güzel bir fonksiyon icra edeceğini, böylesi bir alanın çok güzel olacağını belirtti.

Son olarak Batı Karadeniz Platformu Başkanı Tuncay Gencer Büyükuzun’a madenci heykeli takdimi ve fotoğraf çekimi ile ziyaret sona erdi. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN