• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 768
  • Dünkü Görüntülenme: 1752
  • Toplam Görüntülenme: 3965831

BAŞKAN UYSAL MAHALLELERDE Kİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

29 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
548 defa okundu.
BAŞKAN UYSAL MAHALLELERDE Kİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

BİRLEŞTİRME YENİOLKACBANNER

BAŞKAN UYSAL MAHALLELERDE Kİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal mahallelere düzenlediği geziler sonrası tespit edilen sorunların çözümü için yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal Hamzafakıhlı Mahallesi’ne bağlı Karabacak Sokak’ta vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılandı. Mahalle sakinleri ilk kez bir belediye başkanının kendilerine geldiğini belirterek, Başkan Uysal’a taleplerini ve şikayetlerini anlattı.
Uysal daha sonra Kışla Mahallesi’nde ki çalışmaları inceledi. Kışla Mahalle Muhtarı Muhammet Demir ile birlikte önce su ve kanalizyon çalışmalarını inceleyerek mahalle sınırları içinde yayan olarak gezen Başkan Uysal, mahallenin yol, kanalizasyon ve su, istinat duvarı gibi bekleyen sorunları dinledi.
Mahalle halkı Başkan Uysal’dan Kışla’da terk edilmiş binaların da sahiplerinin bulunarak yıkılması talebini iletti. Başkan Uysal sorunlarını anlatan vatandaşlara da daire müdürleriyle yapacağı toplantıda acil, orta ve uzun vadede yapılacakları planlayacağını söyledi.
Başkan Uysal Gülüç Irmağının ıslah edilmesi, belediye şantiyesinin kalkması sonrası burada yapılacak çevre düzenlemesiyle birlikte ırmakta kayık gezileri yapılacağını kaydetti.

ELMATEPE’DE DE SORUN ÇOK, ÇÖZÜM BAŞLIYOR
Buradan Elmatepe Mahallesi’ne geçerek Muhtar Muammer Arslan ile mahallenin isteklerini yazdığı notları inceleyen Başkan Uysal mahalle esnafıyla tek tek görüştü.
Mahalleyi gezen ve toplanan vatandaşları daire müdürleri ile birlikte dinleyen ve sorunlarını not aldıran Başkan Uysal, Elmatepe’nin her şeyi hak ettiğini ve sorunları yerinde görüp incelediğini ve en kısa sürede de sorunların çözümüne başlanacağını kaydetti.
Başkan Uysal, öğle yemeği olarak da fırından aldığı taze ekmeğin arasına tereyağı sürerek yerken, daire müdürlerine de bunu önerdi.
Kirmanlı Mahallesi’nde de incelemelerde bulunan Başkan Uysal, belediyeye ait bir durağın içine odun konulmasını karşısında da şok oldu. Mahalle halkının yıllardır bu halde olduğunu belirttiği durağın yenilenmesi talimatını veren Başkan Uysal, Muhtarı Nurettin Yaman ile birlikte kısmı heyelanlara yol açan yerleri de inceledi. Kula mevkiinde mahallenin alkol alan gençler şikâyetini de dinleyen Başkan Uysal, halkın piknik yeri olarak istediği alanın imar durumunun araştırılmasını istedi.
Daha sonra çekilen görüntü ve fotoğrafları Belediye Başkan Yardımcıları Esra Alpago, İbrahim Cöbek, Alptekin Dursun ve daire müdürleriyle inceleyerek toplantı yapan Başkan Uysal, kısa, orta ve uzun süreçte çözülebilecek olan sorunların çözülmesi talimatını verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN