• Dolar Alış / Satış: 5.689 / 5.699
  • Euro Alış / Satış: 6.285 / 6.296
  • Bugün Görüntülenme:
  • Dünkü Görüntülenme:
  • Toplam Görüntülenme:

Başkan Uysal, “200 bin nüfusa hizmet veriyoruz”

27 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
357

Başkan Uysal, “200 bin nüfusa hizmet veriyoruz”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde İtfaiye teşkilatının kuruluşunun 302. yıl dönümü dolayısıyla tören ve etkinlikler düzenlendi. Tören de konuşan Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Sadece belediye sınırlarına değil, 200 bin nüfusa köylere, beldelere hatta çevre ilçelere de hizmet götürüyoruz. Yeni istasyonlar kurduk, amacımız felaketlere anında müdahale etmek” dedi.
Kdz.Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 302.yıl dönümü ve İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında tören düzenlendi.Atatürk Anıtında düzenlenen törene Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile birlikte Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutan vekili Deniz Albay Bülent Köse, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, daire müdürleri ve itfaiye personeli katıldı. Törene Belediye İtfaiye Müdürlüğü personeliyle birlikte Askeriye, TTK, Erdemir ve Orman İşletme Müdürlüklerinin itfaiye birimi temsilcileri de katıldı.Tören kapsamında Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Ateş: “Bölgenin en gelişmiş itfaiyesiyiz”
Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, törende yaptığı konuşmada itfaiye teşkilatının tarihçesi hakkında bilgiler verdi. Ateş, Kdz.Ereğli Belediyesi İtfaiye biriminin bölgenin en gelişmiş itfaiye ekibi olduğunu belirterek; “Kdz.Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüz 66 personeli ile birlikte resmi tatil günleri de dahil olmak üzere 24 saat kesintisiz olarak 31 mahalle 93 köy, 15 ağır sanayi kuruluşu, 81 orta ölçekli işletme, 5 modern hastane ve 80 kilometrelik kıyı şeridi olan ve yükleme boşaltma olanağına sahip limanlara, balıkçı barınaklarına ve tersaneler olmak üzere toplam 200 bin nüfuslu bir bölgeye itfaiye hizmeti sunmaktadır. Amacımız Kdz. Ereğli belediyesinin sorumluluk alanında itfaiye olaylarına karşı halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla itfaiye hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi ve kentimizde yangın güvenlik standartlarının yükseltilmesini sağlamaktır. İlçemiz mahallelerindeki ev hanımlarına gruplar halinde yangın, ev kazaları ve diğer doğal afet olayları hakkında eğitimler vermek ve bu sayede ev kazaları oranını minimum seviyede tutmak, ilçemizde tehlikeli madde üreten, satış yapan işyerleri ve fabrika tesislerini denetlemek ve fabrika çalışanlarına meydana gelebilecek kazalar ve yangın ile ilgili eğitim çalışmaları yapmak, gönüllü itfaiyecilik eğitimlerini sağlayarak gönüllü sayısını arttırma ve bunun gibi birden fazla hedeflerimiz bulunmaktadır.İtfaiye müdürlüğümüz malzeme, ekipman, teçhizat ve personel olarak bölgemizin en gelişmiş yapısına sahiptir. En son teknolojik donanıma sahip itfaiye araçlarımız üzerinde yangın söndürme ekipmanları, aram kurtarma çalışmalarında kullanılan kesici, ayırıcı, destekleyici gibi malzemelerimiz, sualtı ve su üstü arama kurtarma malzemeleri, dalgıç ekibi, dalış kıyafetleri, fiber tekne, Zodyak bot, arama kurtarma köpeklerimiz ve bunun gibi birçok malzemelerimiz bulunmaktadır. İtfaiyecilik sadece yangın söndürmek değildir. İtfaiye yangın söndürmenin dışında, su altı ve su üstü arama kurtarma çalışmaları için dalgıç, cankurtaran timi, dağlık bölgede aram kurtarma çalışmaları, doğal afetlerde arama kurtarma çalışmaları, trafik kazalarına müdahale ve kazalarda arama kurtarma çalışmaları gibi zor şartlarda her türlü olaya müdahale edebilecek ekiplerimiz 7/24 saat hazır bulunmaktadır” dedi.
Uysal: “Amaç çabuk müdahale etmek”
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise yaptığı konuşmada, itfaiyenin Ereğli Belediyesi’nin en önemli birimlerinden birisi olduğunu söyledi.
Başkan Uysal, yeni istasyon kurarak olaylara çok daha hızlı müdahale etmeyi planladıklarını belirterek; “Coğrafyamız çok büyük. 18 Kilometre kıyı şeridi, 8 kilometre derinliği var. Bu sadece belediye sınırları. Ancak belediye sınırlarında kalamazdık. Belediye sınırları dışına da hizmet götürmek zorundayız. Bu bilinçle yola çıktık. Yangına veya felaketlere hızlı ulaşalım diye merkezler kurmaya başladık. Birincisi Potbaşı’ndaki merkezimizi Kışla’ya taşıdık. Oraya çok güzel bir itfaiye merkezi kurduk. Kepez’e de bir tane itfaiye merkezi kurduk. Amacımız beş dakika içinde felaketin olduğu yerlere ulaşmak ve çabuk müdahale etmek. Bu arada günümüz şartlarımıza göre ekipmanlarımızı yeniledik. En önemlisi bir tane 32 metre uzunluğunda merdivenli itfaiye aracı aldık. 28 metre merdivenli aracımızı da revize ettik, göreve hazır şu anda” dedi.
“İtfaiyemizin her zaman yanındayız”
Başkan Uysal, İtfaiyeciliğin sadece yangınlardan ibaret olmadığını belirterek; “İtfaiyecilik değişti. Adı üzerinde kıyafetlerinden de belli. Yangın deyince itfaiyecilik akla geliyor ama itfaiyeciliğin uğraştığı alanlar sadece yangınla sınırlı değil. Her türlü felaketin yanında, sel, denizdeki kurtarma çalışmaları için itfaiyemizin güçlü olması lazım. Deprem, dağdaki müdahaleler ve sel felaketlerine de hızla müdahale edebilmek için ekipmanımızı yeniledik. Ciddi bir yatırım yaptık. Rabbim inşallah felaket, kaza göstermez. Bizler 200 bin nüfusa hizmet etmek amacıyla her zaman itfaiyemizin yanında olacağız. Değişik ihtiyaçları olduğunda da yerine getireceğiz” diye konuştu.
İtfaiye Ekipmanları Sergilendi
Törende yapılan konuşmaların ardından Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Ereğli İtfaiyecileri Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Derneği’nce itfaiye ve arama kurtarma çalışmalarında kullanılan serginin açılışı protokol tarafından gerçekleştirildi.
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Karadeniz Bölge Komutan Vekili Köse ve protokol üyeleri sergiyi gezdi, itfaiye ekipmanları ve kullanılışları konusunda bilgi aldı. Başkan Uysal, törene itfaiye giysileri ile katılan Kdz Ereğli Belediyesi Kreş öğrencileri ve itfaiye personeli ile fotoğraf çektirdi.
İtfaiye ekipmanlarının tanıtıldığı sergi, gün boyunca halkın ziyaretine açık kalacak.

ZONGULDAK'IN EREĞLİ İLÇESİNDE İTFAİYE TEŞKİLATININ 302. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA ETKİNLİK DÜZENLENDİ. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

ZONGULDAK’IN EREĞLİ İLÇESİNDE İTFAİYE TEŞKİLATININ 302. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA ETKİNLİK DÜZENLENDİ.

ZONGULDAK'IN EREĞLİ İLÇESİNDE İTFAİYE TEŞKİLATININ 302. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA ETKİNLİK DÜZENLENDİ. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

ZONGULDAK’IN EREĞLİ İLÇESİNDE İTFAİYE TEŞKİLATININ 302. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA ETKİNLİK DÜZENLENDİ. 

ZONGULDAK'IN EREĞLİ İLÇESİNDE İTFAİYE TEŞKİLATININ 302. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ DOLAYISYLA ETKİNLİK DÜZENLENDİ. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

ZONGULDAK’IN EREĞLİ İLÇESİNDE İTFAİYE TEŞKİLATININ 302. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ DOLAYISYLA ETKİNLİK DÜZENLENDİ.

ZONGULDAK'IN EREĞLİ İLÇESİNDE İTFAİYE TEŞKİLATININ 302. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA ETKİNLİK DÜZENLENDİ. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

ZONGULDAK’IN EREĞLİ İLÇESİNDE İTFAİYE TEŞKİLATININ 302. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA ETKİNLİK DÜZENLENDİ. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN