• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1178
  • Dünkü Görüntülenme: 916
  • Toplam Görüntülenme: 4246381

Başkan Ünal; “Filyos Karadeniz’in Kabuğudur”

9 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2325 defa okundu.
Başkan Ünal; “Filyos Karadeniz’in Kabuğudur”

Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, gündeme dair Zonmedya kameralarına önemli açıklamalarda bulundu. Başkkan Ünal Filyos’un havayolu, demiryolu, karayolu ve deniz yoluyla bütünleşmiş bir şehir olacağını ve Filyos’un geleceğinin parlak olacağını aynı zamanda Zonguldak ve Batı Karadeniz’in kalbinin Filyos’ta atacağını ifade etti.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinin Ak Partili Belediye Başkanı Ömer Ünal, Zonmedya kameralarına çok özel açıklamalarda bulundu. Ünal, beldeye Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) 176 adet Toplu Konut kazandıracağını bu konutların denize sıfır olduğunu, bazı kişilerin eleştiri yaptığını ve bu eleştiriler sonucunda konutların merkeze değil, Yarımca Mahallesi’nin Abacık mevkiine yapılacağını belirtti.

Başkan Ünal ayrıca, TOKİ’ye başvuruların başladığını, yoğun bir şekilde başvuruların devam ettiğini kaydetti. Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal ayrıca beldede bulunan mevcut Belediye binasının 1970 yıllarından günümüze kadar kullanıldığını kaydederken Belediye meclis üyeleri ile ortak bir çalışma yaparak ve aynı zamanda belediye binası yapmak içinde bu konunun seçim beyannamelerinde de olduğunu ifade etti.

Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, yine konuşmasında II Abdülhamit Han’ın rüyası olan Filyos Vadi Projesi’nin ilk ayağı liman inşaatının da başladığını belirterek, “Filyos kabuğunu kırdı, durmak yok, yola devam” diyerek bu limanın iktidar partisi olarak kendilerine düştüğünü söyledi.

Başkan Ünal son olarak Filyos’un altyapısının tamamen değiştiğini ve kanalizasyon olarak da çalışma yaptıklarını ve 5-6 yere akan kanalizasyonunda ortak bir yere toplayarak denize aktığını, buna sonuç olarak beldeye bir arıtma tesisi yaparak kanalizasyonun İller Bankası aracılığıyla ihale ederek beldeye Derin Deniz Deşarj ünitesi kazandırdıklarını belirtti.

İşte Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal’ın Açıklamaları;

“TOKİ FİLYOS’A 176 KONUT YAPACAK, HAYIRLI OLSUN”

“Bildiniz gibi artık Filyos kabuğunu kırdı ve büyüme anlamında adımlar atıyor. Filyos Liman inşaatının başlamasıyla birlikte Filyos’a ilgi arttı. İlgi artmasıyla birlikte dışarıdan gelen müteahhitler Filyos’a yatırımlar yapmaya başladılar ve onlarda binalarını satmaya başladılar. Bizde hem sosyal konut ve diğer  yandan vatandaşlarımızın taksitle konut sahibi olabilmesi için TOKİ’ye başvurduk. TOKİ başvurumuzu değerlendirdi ve yaklaşık 40 dönüm alanda 176 konut yapılması konusunda karar verdi. Onunla ilgili olarak kayıtları yapıyoruz. Bizim TOKİ yapacağımız alanı bazı vatandaşlarımız bilmiyor. Yapacağımız binalar deniz manzaralı dört dörtlük Yarımca Mahallemizin Abacık kısmına bakacak olan yere yapılacak. Bazıları bunu eleştiriyor, “Buraya, şuaraya yapılıyor” diye eleştiriliyor. Kesinlikle öyle bir şey yok. Hepsi denizi görecek şekilde olacak. Bütün balkonlardan deniz görünecek.  Bununla birlikte Filyos’un geliştiğini görüyoruz. Kayıtlar devam ediyor, insanların ilgisi yoğun. Biz bile bu kadar ilgi olacağını beklemiyorduk ama şuana kadar 3 gün olmasına rağmen bu ilgi bizi şaşırttı doğrusu. Bununla birlikte bu Filyos’un adın geleceği olacağını inanıyorum.”

“YENİ BELEDİYE BİNAMIZIN TEMELİNİ SAYIN BAKANIMIZ ATACAK”

“1970 yıllarında yapılmış bir belediye binasında hizmet veriyoruz. Bunu biz Belediye meclis üyeleri arkadaşlarımızla görüştük. Zaten bu bizim seçim beyannamemizde “Filyos’a yeni ve modern bir Belediye Binası Kazandıralım” şeklinde vardı. Onun ihalesini yaptık ve sonuçlandı. Yüklenici firma geldi ve işe başladı. Allah nasip ederse Bilim ve Sanayi Bakanımız Sayın Faruk Özlü’nün beldemize gelme programı olabilir. Bakanımızın programı olursa belediye binamızın temel atma törenini gerçekleştireceğiz. İnşallah vatandaşımıza, beldemize hayırlı ve  uğurlu olur diye ümit ediyorum.”

“FİLYOS ABDÜLHAMİT HAN’IN RÜYASI İLE KABUĞUNU KIRDI”

“Abdülhamit’in riyası olan Filyos Vadi Projesi’nin ilk ayağı olacak olan liman inşaatı başladı, şuanda şantiyeler kuruluyor. Firma deniz araçlarını da getirdi ve deniz sondajlarını da yapıyor. Kum ve taş ocaklarının araştırılması yapılıyor. Allah nasip ederse en kısa zamanda inşaata başlayacaklar. Kasım ayının 19.’unda Sayın Bakanımız Faruk Özlü, hem liman yerini hem de Filyos’umuzu ziyaret edecek. Sayın başbakanımızın temel atma töreni öncesi son çalışmaları görmüş olacak. Sayın bakanımızın geldiği günden sonra bu olaylar daha da netleşir. Sonra bir plan dahilinde Başbakanımız gelecek. Ve temeli atacak, ondan sonrada işler start almış olacak. Bütçemizde yeterli para var. Herhangi bir sıkıntı yok. Firma söylenen tarihten önce bitirmeyi planlıyorlar. Abdülhamit’in rüyasını gerçekleştirmek bize nasip oluyor. Bizde bu mutluluğu yaşamak istiyoruz. Filyos artık kabuğunu kırdı, durmak yok, yola devam diyorum.”

“BELDEMİZE KANALİZASYON ARITMA TESİSİ KAZANDIRIYORUZ”

“Biz belediyeye geldiğimiz günden bu yana beldemize en pahalı yatırımlar çerçevesinde bu günlere geldik. Filyos’un suyunu, kanalizasyonunu ve herşeyi bitirdik. Eskiden kanalizasyon 5-6 noktada akıyordu. Şimdi yeni kanalizasyon sistemi ile bir noktaya getirdik o da denize akıyordu. Bununla ilgili olarak derin deniz deşarjı yapmak gerekiyordu. Bunu da İller Bankası’na projelendirdik ve inşaat yapıldı, bitmek üzeredir. Yaklaşık 1 ay sonra Allah’ın izni ile hizmete alacağız. Filyos tam bir turizm bölgesidir. Filyos liman sahası da tam bir sanayi şehri olacak. Havaalanı, demiryolu, denizyolu, karayolu ile bütünleşmiş bir Filyos artık Zonguldak’ın ve Batı Karadeniz Bölgesi’nin kalbi olacağını düşünüyorum”

(Haber-Foto-Görüntü: Anıl TAŞKIRAN-ÖZEL)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN