• Dolar Alış / Satış: 5.769 / 5.779
  • Euro Alış / Satış: 6.42 / 6.432
  • Bugün Görüntülenme: 60
  • Dünkü Görüntülenme: 376
  • Toplam Görüntülenme: 3492045

Başkan Öztürk’ten Cumhurbaşkanına saygısızlık!.

8 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
766

Pusula Gazetesinden Cüneyt Özfidan’ın haberine göre; 

Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde AK Parti’den Belediye Başkanı iken Belediye Başkanlığı’ndan ve AK Parti’den istifası alınan ve 31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti’den yeniden Belediye Başkanı seçilen Vedat Öztürk, makama oturmasının ardından ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın makamda bulunan fotoğrafını kaldırttı.

AK Parti’den istifası alınan Vedat Öztürk, 31 Mart yerel Seçimlerinde İYİ Parti’den aday olarak yeniden Gökçebey Belediye Başkanı seçilmişti. İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alan Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Gökçebey Belediyesi’nde gerçekleştirilen devir teslim töreninin ardından görevine başladı. Devir teslim töreninde partililerle birlikte çektirilen fotoğraf karesinde Belediye Başkanı’nın makam koltuğunun arkasında bulunan Türk Bayrağı, Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı yer aldı ancak Vedat Öztürk odasında düzenlemeye giderek makamının yerini değiştirdi. Başkan Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını ise makam odasından çıkarttırdı.

Fotoğrafın kaldırıldığı ise Gökçebey Kaymakam Vekili Ökkeş Furkan Karakurt’un ziyaretinden paylaşılan fotoğraflarla ortaya çıktı. Odasında düzenlemeye giden Başkan Vedat Öztürk, makam koltuğunun arkasına Mustafa Kemal Atatürk ile Türk Bayrağı resmi koydu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmini ise makam odasından tamamen kaldırdı. Cumhurbaşkanının fotoğrafının kaldırılmasına ise tepki vatandaşlardan geldi. Vatandaşlar, “Bir belediye başkanı ne olursa olsun Cumhurbaşkanına saygı göstermeli. Bu yapılan Cumhurbaşkanlığı makamına da bir saygısızlıktır” dedi. Kaymakam Ökkeş Furkan Karakurt’un  bu duruma ziyaret esnasında tepki gösterip göstermediği ise akıllara gelen sorular arasında. (Kaynak: Cüneyt Özfidan / PUSULA)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN