• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 124
  • Dünkü Görüntülenme: 6640
  • Toplam Görüntülenme: 4356883

BAŞKAN KANTARCI’DAN ESNAFA ‘GEÇMİŞ OLSUN’ MESAJI

11 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
659 defa okundu.
BAŞKAN KANTARCI’DAN ESNAFA ‘GEÇMİŞ OLSUN’ MESAJI

BAŞKAN KANTARCI’DAN ESNAFA ‘GEÇMİŞ OLSUN’ MESAJI

Zonguldak Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, ilçede geçtiğimiz günlerde aşırı sağanak yağış sebebi ile işyerlerinde su baskınları olan esnafa geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Çaycuma’da aniden başlayan aşırı sağanak yağış bazı bölgeleri olumsuz etkiledi. İlçe merkezi Cumhuriyet Meydanı, Nihat Kantarcı Bulvarının bir bölümü ve Küçük Sanayi Sitesi aşırı sağanak yağışta yaprak ve atıklarla tıkanan mazgallar yağmur suyunu çekemedi. Yükselen su bazı işyerlerine girdi. Belediye ekiplerince mazgalların temizlenmesi ile biriken yağmursuyu kısa sürede tahliye oldu, hayat normale döndü. Yağmursuyu şebekesi olmayan kentin yükseğinde kalan caddelerden gelen sular yeni yapılan bulvarlardaki yağmur suyu şebekesini tıkadığı tespit edildi.
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı konu hakkında yaptığı açıklamada, “Dolu ile birlikte, ilginç bir rastlantıyla yaprak döküm mevsiminin aynı ana denk gelmesi, bu sayede oluşan yoğun yaprak yağmurunun ani bastırmasıyla, kısa sürede mazgalların yapraklarla tıkanması sonucu, Belediye binası altındaki bir kaç dükkan ile devamındaki birkaç işyerine su girmiştir. Altyapı yapılmadığı için Devlet hastanesinin de yukarısındaki tepelerden gelen sular, jandarmanın önünden Nihat Kantarcı Caddesine kadar yol üzerinden dere şeklinde akarak iniyor. Caddeyi düzenlerken gereken altyapıyı orada yaptık.
Ancak bu sular yukarıdan itibaren yani Hastaneden itibaren yağmur şebekesi yapılıp, suların yüzeyden akması önlenecek, Soydan’ın önünden Korudüzüne, oradan da Filyos kavşağına devam ettirilecek. Hastane tarafından gelen büyük sel suyunun yeni yaptığımız büyük ve uzun ızgaralarımızın da üzerinden aşması, tehdidin büyüklüğünü göstermiştir. Ekiplerimizle hızla müdahale edilmiş, hayat kısa sürede normale dönmüştür. Belediyemizin fedakar personeline teşekkür eder, işyerlerine su giren esnaflarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım. Altyapıları yapmaya devam edeceğiz, yaptıkça bu tür tehditlere daha dirençli olacağız.”dedi.

ASIRI YAGMUR CAYCUMAYI OLUMSUZ ETKILEDI (EMRAH YILDIZ/ZONGULDAK-İHA)

ASIRI YAGMUR CAYCUMAYI OLUMSUZ ETKILEDI

ASIRI SAGMUR SEBEBI ILE BIR COK IS YERINE SU BASTI (EMRAH YILDIZ/ZONGULDAK-İHA)

ASIRI SAGMUR SEBEBI ILE BIR COK IS YERINE SU BASTI 

BASKAN KANTARCI 'DAN ESNAFLARA GECMIS OLSUN MESAJI (EMRAH YILDIZ/ZONGULDAK-İHA)

BASKAN KANTARCI ‘DAN ESNAFLARA GECMIS OLSUN MESAJI

171

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN