• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 378
  • Dünkü Görüntülenme: 1216
  • Toplam Görüntülenme: 4470089

BARTIN’DA ÖZGECAN İÇİN BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

16 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
426 defa okundu.
BARTIN’DA ÖZGECAN İÇİN BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

14

BARTIN’DA ÖZGECAN İÇİN BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

Mersin’in Tarsus ilçesinde hunharca öldürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın için Bartın’da bir basın açıklaması düzenlendi.

Bartın Kadın Platformu tarafından Arap Camii önünde, Mersin’in Tarsus ilçesinde hunharca öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın için basın açıklaması yapıldı. Bartın Kadın Platformu tarafından organize edilen basın açıklamasına çok sayıda vatandaş da destek verdi. Toplanan gurup, ‘Yaşasın Kadın Dayanışması, ‘Susma Haykır Şiddete Hayır’, Yasta Değil İsyandayız’, ‘Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz’ sloganları attı. Grup üyeleri çeşitli pankartlar açarak yaşanan cinayeti kınadı.
Bartın Kadın Platformu üyesi tarafından yapılan basın açıklamasında, “Bugün kadınların yaşam haklarını ellerinden alanlar. Şimdi o yetkililer açsın kulaklarını iyi dinlesinler kadınları. Kadın düşmanlığıyla attığınız her adımın karşısında biz kadınlar olacağız. Buradan bir kez daha duyuralım Özgecan arkadaşımız öldürülen ilk kadın değildir, ama son olması için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Özgecan’ın hesabını kadınlar sokaklarda soracak” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN