• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 184
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4714009

BARTIN-AMASRA YOLU BİR SAAT TRAFİĞE KAPALI KALDI (GÖRÜNTÜLÜ)

19 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
585 defa okundu.
BARTIN-AMASRA YOLU BİR SAAT TRAFİĞE KAPALI KALDI (GÖRÜNTÜLÜ)

 

 

caydilbanner

BARTIN-AMASRA YOLU BİR SAAT TRAFİĞE KAPALI KALDI

– Bartın Amasra yolundaki heyelan ve göçme nedeniyle karayolları ekipleri istinat duvarı çalışması için yolu bir saat trafiğe kapatarak çalışma yürüttü.

Bartın Amasra arasında yapımı devam eden tünel inşaatı nedeniyle Amasra girişinde bulunan bağlantı yolu SİT alanı gerekçesi ile Anıtlar Kurulu tarafından durdurulmuştu. Amasra girişinde daralan yolu genişletmek ve araçların daha rahat geçişlerini sağlamak için oluşturulan istinat duvarlarının dolgu malzemesi ile doldurularak yol genişletme çalışmaları bölgenin SİT alanı olduğu gerekçesi ile geçen aylarda durduruldu. Çalışmaların durdurulmasının ardından yağan yağmurlar nedeniyle yolda kısmen göçme ve heyelan meydana geldi.
Anıtlar Kurulu’ndan alınan izinle göçme olan bölgelerde yol yapım çalışmalarına izin verilmesinin ardından Karayolları Bölge Müdürlüğü, Amasra girişinde yüklenici firmaya işi tamamlaması için talimat verdi. Yolun bir saat trafiğe kapatılması nedeniyle Bartın Amasra karayolunda uzun araç kuyrukları oluştu. Yetkililer, cuma günü başlayacak olan olumsuz hava şartlarından ötürü yolda daha büyük heyelan meydana gelmemesi için çalışmanın önem arz ettiğini ifade ederek tepki gösteren araç sürücülerine durumu izah etti. Yapılan çalışmaların ardından Bartın-Amasra yolu trafiğe açıldı.

geniebanner2

AW248032 AW248032 AW248032 AW248032

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN