• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1496
  • Dünkü Görüntülenme: 450
  • Toplam Görüntülenme: 4535057

Balkona Konan Ebabil Kuşu Gitmek İstemiyor

27 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
885 defa okundu.
Balkona Konan Ebabil Kuşu Gitmek İstemiyor

BALKONA KONAN EBABİL KUŞU GİTMEK İSTEMİYOR

Zonguldak’ta yaşayan bir ailenin balkonlarına Ebabil olduğu zannedilen kuş kondu. Balkondan gitmek istemeyen kuş için aile yetkililere ulaşmaya çalışıyor.
Zonguldak’ta bir aile balkonlarına konan Ebabil kuşu sebebiyle birçok yeri aramalarına rağmen kimsenin gelip ilgilenmemesinden şikayet etti. Ebabil kuşunun balkonda mahsur kalması sebebiyle tedirgin olan aile, yetkililerin bir an önce kuşla ilgilenmesini istiyor. Hakan Acer ve eşi Çiğdem Güler Acer, kuşun cinsi hakkında da bir şey bilmedikleri için yetkililerden yardım almak istediklerini ifade etti. Kuşun güçlü pençeleri olduğu için nadir görülen ve yırtıcı bir kuş olduğunu düşündüklerini söyleyen Hakan Acer, “Ben belediyeyi aradım ilgilenen olmadı. Orman ve Su İşleri Bakanlığını aradım. Birkaç numara aldım. Sinop’a yönlendirdiler. O numarayı da açan olmadı. Biz de fazla dokunamıyoruz. Pençeleri falan çok kuvvetli olduğu için yanaşamıyoruz. Doğal hayatına gitmesi lazım. Biz burada ne kadar bakabiliriz. Ya kendisi uçup gidecek ya da yetkili birinin bununla ilgilenmesi lazım” dedi.
Hakan Acer’in eşi Çiğdem Güler Acer ise, “Akşam saatlerinde balkona çıktığımda bir şeyin hareket ettiğini gördüm. Sonra kuş olduğunu fark ettim. Kanadının kırıldığını düşündüm. Sabah olunca yetkililere haber verip tedavisi konusunda yardım alabileceğimizi düşündüm. Sabah kalktığımızda, eşimle beraber ilk işimiz yetkililere ulaşmaya çalışmak oldu, fakat hiçbir yetkiliye ulaşamadık. Hayvanı bir yere de bırakamadık. Kuşun cinsi hakkında da bir bilgimiz yok” ifadelerini kullandı.

ZONGULDAK'TA BİR EVİN BALKONUNA KONAN EBABİL KUŞUNUN, YETKİLİLER TARAFINDAN ALINMASI BEKLENİYOR. (MURAT KÜÇÜK - UFUK DURAK/ZONGULDAK-İHA)

ZONGULDAK’TA BİR EVİN BALKONUNA KONAN EBABİL KUŞUNUN, YETKİLİLER TARAFINDAN ALINMASI BEKLENİYOR. 

ZONGULDAK’TA YAŞAYAN BİR AİLENİN BALKONLARINA EBABİL OLDUĞU ZANNEDİLEN KUŞ KONDU. BALKONDAN GİTMEK İSTEMEYEN KUŞ İÇİN AİLE YETKİLİLERE ULAŞMAYA ÇALIŞIYOR. (MURAT KÜÇÜK - UFUK DURAK/ZONGULDAK-İHA)

ZONGULDAK’TA YAŞAYAN BİR AİLENİN BALKONLARINA EBABİL OLDUĞU ZANNEDİLEN KUŞ KONDU. BALKONDAN GİTMEK İSTEMEYEN KUŞ İÇİN AİLE YETKİLİLERE ULAŞMAYA ÇALIŞIYOR. 

EVİN ÇOCUĞU EBABİL KUŞUNUN RESMİNİ ÇİZMEYE ÇALIŞTI. (MURAT KÜÇÜK - UFUK DURAK/ZONGULDAK-İHA)

EVİN ÇOCUĞU EBABİL KUŞUNUN RESMİNİ ÇİZMEYE ÇALIŞTI. 

11759065_10152992815792304_1507490619_n

Anahtar Kelime: , , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN