• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 264
  • Dünkü Görüntülenme: 510
  • Toplam Görüntülenme: 4710871

Aydoğan; “Beldemiz Gelişiyor, Büyüyor”

25 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
685 defa okundu.
Aydoğan; “Beldemiz Gelişiyor, Büyüyor”

Aydoğan; “Beldemiz Gelişiyor, Büyüyor”

Çaycuma ilçesine bağlı Nebioğlu beldesi Belediye Başkanı Ertan Aydoğan, Ak Belediyecilik anlayışı içinde 1 yıllık çalışmalarını değerlendirdi.

“EKİBİMLE BİRLİKTE MÜCADELEMİZE BAŞLADIK”

Başkan Aydoğan açıklamasında; “29 Mart Yerel seçimlerinden bu güne kadar Ak Belediyecilik anlayışı çerçevesinde 2014 yılının Nebioğlu açısından hem proje yılı hem de projelerin uygulamaya geçirildiği hizmet yoğunluklu bir yıl olarak geçmiştir. 29 Mart Yerel seçimlerinde dağıtmış olduğumuz el broşürlerinde; 1.ÇPL hayata geçireceğimizi, 2.Beldemize 2 adet Gölet yapılması hususunda çalışmalar yapacağımızı, 3. Sentetik bir futbol sahası yaptıracağımızı, 4.Orman Parkı (Mesire alanı) yaptıracağımızı, 5.Kanalizasyon yaptıracağımızı, 6. Düğün salonu yapacağımızı, 7.Belde sınırlarını genişleteceğimizi, 8.Terziler Mahallesi verimler sokağından yeni yola uzanan yolun parke kaplanacağını, 9.Karayolunun yakınlarına tavuk çiftliği yapılmasını yasaklayacağımızı 10.Yeşilyurt Mahallesinin yolunun asfalt ile kaplanacağının sözlerini vermiştik. Projelerimiz, Belediye Meclis üyelerimiz ve Nebioğlu için çarpan kalbimizle 5 yılda bu projelerin üstesinden geleceğimizi ifade ettik. Kimse bize inanmadı biz inandık ve AK Partiden alacağımız güç ile bu projelerimizi hayata geçireceğimizi defalarca söyledik. Mart seçimlerinden sonra ekibimle birlikte mücadelemize başladık” dedi.

“DURMAK YOK, HİZMETE DEVAM”

Yerel seçimlerden sonra Nebioğlu’nda seçimleri tekrardan kazanıp Belediye’nin çalışmalarında kaldığı yerden devam eden Başkan Ertan Aydoğan, “İlk Etapta Yenipazar Yeşilyurt Madenler ve Karagülmezler sokağa kadar uzanan toplam 3 km yolumuzu sıcak asfalt ile kaplayarak görenlerin Kaymak gibi olmuş dediği yolumuzu hizmete açtık. Belediyemizin kuruluşunda alınan kartal marka makam aracının bakımı ağırlaştığı için Belediyemizin kendi imkânları ile Mitsubishi marka bir makam aracı alarak Belediyemizin rutin işlerinde de kullanılmak üzere hizmete soktuk. Kapanan Belediyelere ait araçlar İl Özel İdare Genel Sekreterliğine verildiği için diğer Belediye Başkanı arkadaşlarımızla birlikte talebimizi Valiliğimize bildirdik. İl Özel İdare Genel Sekreterliğinden Belediyemize 1 adet kamyon ve 1 adet itfaiye aracı alarak tüm bakımlarını Belediye bütçesinden karşılayarak halkımızın hizmetine sunduk. Su işlerinin sürekli ve düzgün olarak yürütülebilmesi için su işlerine bakan arkadaşımıza 1 adet mobilet alarak hizmete sunduk” diye konuştu.

“BELDEMİZE ÇOK PROGRAMLI LİSE KAZANDIRIYORUZ”

Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan, beldeye yapılması planlanan Çok Programlı Lise için artık sona yaklaştığını kaydederek lisenin yapımına başlandığını kaydetti. Aydoğan; “Bakanlık programında yer alan Çok Programlı Lisemizin projesini yaptırarak Aralık 2014 tarihinde yapım ihalesini gerçekleştirdik. Müteahhit firma bugün itibarı ile zemin düzeltme ve temel çalışmalarına başlamış olup yılsonunda inşaatın bitirilmesi düşünülmektedir.
Yaklaşık 7 yıldır Beldemize Gölet kazandırmak için yoğun bir mücadele içine girdik. Bu kapsamda Bölge Milletvekillerimizin desteği ile Kastamonu DSİ Bölge Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucun da Bölge Müdürümüz ve İl Müdürümüzün katkıları ile Zonguldak İli 2.Kısım Musausta Ve Madenler olmak üzere sulama maksatlı 2 adet gölet için 12 Ocak 2015 tarihinde gölet planlama ihalesini yaptırdık. Projenin tamamının hayata geçmesi hususunda çalışmalarımız ve takibimiz devam edecektir. Ayrıca Beldemiz Yenipazar Mahallesi Sipahioğlu deresinin taşkınlardan korunması amacıyla ıslah edilmesi hususunda Bölge Müdürümüzle görüşmeler yapılmış inkişaf çalışmaları devam etmektedir. 2015 yılında ek programa alınması konusunda çalışmalarımız devam etmekte olup yetişmediği takdirde 2016 yılı yatırım programına alınması hususunda mücadelemiz devam edecektir.

“SPOR TESİSLERİMİZİ BELDEMİZE KURUYORUZ”

Yerel seçimlerden sonra Nebioğlu’nda seçimleri tekrardan kazanıp Belediye’nin çalışmalarında kaldığı yerden devam eden Başkan Ertan Aydoğan; “Sentetik spor sahası yapılması ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Spor sahasının yerinin ilk etapta mera statüsünden çıkartarak hazine adını tescilini yaptırdık. Hazine şu anda spor sahası olarak Gençlik ve spor Müdürlüğüne yerin tahsis edilmesi ile ilgili bürokratik yazışmaları tamamlama noktasına gelmiş oluşturulacak komisyon kararı ile en kısa zamanda arazinin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına tahsisi yapılacaktır. Akabinde Sentetik spor sahası projesi hazırlanarak Bakanlıktan ödenek tahsis ettirilerek spor sahamıza kavuşacağımızı ümit ediyorum. Orman Parkı (Mesire alanı ) ile ilgili müracaatımızı yaptık. Genel Müdürlük talebimizi olumlu bularak onaylamıştır. Şu anda Mesire alanının uygunluğu kapsamında diğer kurumlardan görüş istenmiş olup kurum görüşleri tamamlandıktan sonra ağustos ayında çalışmalara başlanacaktır” dedi.

“KANALİZASYON VE YOL ÇALIŞMARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Yerel seçimlerden sonra Nebioğlu’nda seçimleri tekrardan kazanıp Belediye’nin çalışmalarında kaldığı yerden devam eden Başkan Ertan Aydoğan; Beldemiz Yenipazar Mahallesinin Kanalizasyon ihalesi 2014 yılı içinde yapılmış Müteahhit firma 1 ay içinde çalışmalara başlayarak 2015 yılı içinde bitirmeyi hedeflemektedir. Beldemizde çok acil bir düğün salonuna ihtiyaç bulunmaktadır. Nisan ayı içinde Belediyemizin kendi imkânları ile düğün salonu temeli atarak 2016 yılı içinde bitirmeyi hedefliyoruz.Beldemizin sınırları genişlemek için Akkaşoğlu mahallesinde oylamaya giderek Mahalle halkının evet oyu vermesi sonucunda çalışmalarımızı başlattık. 2016 yılında resmi olarak Yeşilyurt mahallemizle birleşerek hem sınırlarımızı hem de nüfusumuzu artırmayı hedeflemekteyiz. Beldemiz Terziler Mahallesi Verimoğlu Sokak ile yeni karayolu arasında kalan 800 metrelik yolumuzun parke kaplaması çalışmaları başlamış hava muhalefeti nedeniyle ara verilmiştir. Önümüzdeki günlerde alt yapısının sağlam bir şekilde yapılarak bu sene içinde yolun tamamlanması beklenmektedir. Ayrıca Yeşilyurt Mahallesi Yeşil sokak ta eksik kalan yollarımızın da parke çalışması tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Beldemizden geçen Çaycuma Kozcağız karayolu güzergahınca yakın çevresine Tavuk Çiftliği yapılması Belediye meclisimizin kararı ile yasaklanmıştır. Elbette ki çalışmalarımız seçim öncesi taahhüt etmiş olduğumuz projelerle sınırlı kalmayacaktır. Eski projelerimizi takip ederek hayata geçirirken diğer taraftan da yeni projeler üreterek beldemizi dışarıdan görenlerin alkışlayacağı içinde yaşayan halkımızın gurur duyacağı bir kent haline getirmek için tüm ekibimle birlikte çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“TÜM KURUM VE KURULUŞLARA TEŞEKKÜR”

Yerel seçimlerden sonra Nebioğlu’nda seçimleri tekrardan kazanıp Belediye’nin çalışmalarında kaldığı yerden devam eden Başkan Ertan Aydoğan emeği geçen herkese teşekkür ederek; “2015 yılını tüm halkımız Nebioğlu’nun bir şantiye halini aldığını görerek çalışmaların süratli bir şekilde devam ettiğini görecektir. Bize sabır gösteren çalışmalarımızda bizi anlayışla karşılayan halkımıza çok teşekkür ediyorum. Onlara şükranlarımı sunuyorum. Bu çalışmalarımızda bizi yalnız bırakmayan, siyasi parti teşkilatlarımıza, belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize, çok teşekkür ediyorum. Özellikle ilçemizin değerli Kaymakamına, Valimize, mülki idare emri altında çalışan değerli bürokratlarımıza, kurum ve kuruluşların tüm temsilcilerine, saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

13 - Kopya

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN