• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 270
  • Dünkü Görüntülenme: 1232
  • Toplam Görüntülenme: 4188129

Çaycuma’ya “Bereket Ormanı” (Görüntülü)

26 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
568 defa okundu.
Çaycuma’ya  “Bereket Ormanı” (Görüntülü)

ÇAYCUMA’YA  “BEREKET ORMANI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı koordinasyonunda hayata geçirdiği ‘Gönül Elçileri Projesi’ kapsamında Çaycuma’da 2 bin fidan dikilerek ‘Bereket Ormanı’ oluşturuldu.
Proje kapsamında, ilçeye bağlı Kayıkçılar Köyü Mevkii’ndeki fidan dikme törenine; Vali Ali Kaban’ın eşi Neriman Kaban, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli’nin eşi Fatmagül Keçeli, İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi’nin eşi Hatice Selvi, Çaycuma Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü, AFAD Müdürü Ahmet Güngör, İl Sağlık Müdürü Bilal Cin, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Zonguldak Milletvekili aday adayı Mine Verimcik Özkütük, Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan, Çaycuma Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, Çaycuma Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, İl Tarım Müdürü Nemci Çelik, İlçe Tarım Müdürü Coşkun Ulutaş, İl genel meclis üyeleri, huzurevi sakinleri ile ‘Gönül Elçisi’ aileler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, ormanların bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynadığı olduğunu söyledi. Kullanılan kalem, kitap, defter, sandalye, masa ve daha saymakla bitiremeyecekleri yüzlerce ihtiyacın ormanlardan karşılandığını vurgulayan Beşel, “Bizim için orman; hava gibi, su gibi, ekmek gibi ihtiyaç duyduğumuz doğal kaynaklardandır” dedi.

Vali Ali Kaban’ın eşi Neriman Kaban ise ormanların temiz hava ve su kaynağı olduğuna işaret etti. Konuşmaların ardından, toplumun kalkınmasında ‘gönüllülük’ kavramına yönelik farkındalık geliştirmek, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak insan kaynağı ihtiyacını güçlendirmek amacıyla başlatılan projeye katılan aileler, çocuklarıyla birlikte 30 dönüm alana 700 sedir, 1300 fıstıkçamı olmak üzere 2 bin fidan dikti.

Emine Erdoğan’ın adı yazılan sedir fidanını, Vali Kaban’ın eşi Neriman Kaban dikti. İlahilerin okunduğu tören dua edilmesiyle sona erdi

S1370083 14 DSC_6497 DSC_6508 DSC_6521

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN