• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1178
  • Dünkü Görüntülenme: 916
  • Toplam Görüntülenme: 4246333

Avrupalı Devrekliler Atatürk’ü Andı

10 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
281 defa okundu.
Avrupalı Devrekliler Atatürk’ü Andı

Avrupa Devrek Kültür, Sosyal, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. Yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayınladı.

Avrupa Kültür, Sosyal, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bülent Kapucubaş ve yönetim kurulu üyeleri Atatürk’ün ölümünün 78. Yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayınladı. Dernek yönetimi mesajında şunlara yer verdi;

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin üzerinden tam 78 yıl geçmiştir. Atatürk’ün ebediyete vasıl oluşunun 78. Sene-i Devriyesini saygı, özlem ve rahmetle yâd ediyoruz. Türk Milletini birleştirerek, ülkemizi bağımsızlığa çıkaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ömrünü Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığına adamış, kurtuluş mücadelesinde büyük bir zafer kazanarak ülkemizin kötüye giden yazgısını ve tarihin akışını değiştiren büyük bir komutan ve devlet adamı olmuştur. Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılında dünyanın en büyük ekonomileri arasına girmiş, evrensel değer ve ilkeleri tam anlamıyla hayata geçirmiş, huzurlu, güvenli, müreffeh ve örnek bir ülke mertebesine yükseleceğine inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun şahsında silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını bir kez daha saygı, özlem ve rahmetle anıyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN