• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 256
  • Dünkü Görüntülenme: 6188
  • Toplam Görüntülenme: 4411667

AVRASYAM DERNEĞİ YÖNETİCİLERİNDEN BAŞKAN GÜNEŞ’E ZİYARET

5 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
461 defa okundu.
AVRASYAM DERNEĞİ YÖNETİCİLERİNDEN BAŞKAN GÜNEŞ’E ZİYARET

AVRASYAM DERNEĞİ YÖNETİCİLERİNDEN BAŞKAN GÜNEŞ’E ZİYARET

– Avrasyam Derneği Zonguldak Şubesi Kadın Kolları Başkanı Nihal Kurt ve Başkan Yardımcısı Sevim Kılınç Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş’i makamında ziyaret ettiler.
Başkan Nihal Kurt Avrupa Asya Gurbetçiler Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği’ni kurmaktaki amaçlarının ne olduğu hakkında Güneş’e bilgi verdiler. Kadın Kolları Başkanı Nihal Kurt konuşmasında; ”Derneğimiz Avrasyam, başta Gökçebey Belediye Başkanımız Vedat Öztürk, kurucu üyelerimiz Cengiz Sarıcak, Mehmet Köktürk, Şerafettin Simitçi, Muharrem Yan, Önder Kurt, Erkan Kodaman, Ayhan Yelli ve ismini sayamadığımız yüzlerce vatandaşımızın yoğun desteği ile merkezi şirin ilçemiz Gökçebey’de kurulmuştur. Derneğimiz Avrasyam´ı kurmaktaki amacımız elli yılı aşkın süredir gurbette gecesini gündüzüne katıp çalışıp çabalayıp, memlekete bir faydam olsun diye dişini tırnağına takan, tabiri caizse birer gönüllü asker olan vatan evlatlarına küçükte olsa bir jest olsun istedik. Memleketimize geldiklerinde yardımlaşmak, birlik beraberliği pekiştirmek, sosyal aktivitelerde bulunup kaynaşmayı sağlamak, geziler düzenlemek, kurs, seminer, konferans, panel, kültürel faaliyetlerde bulunmak, kısacası yıllardır gurbette yaşayan çok değerli vatandaşlarımız memleketimize geldiklerinde bize ihtiyaç duydukları her noktada yanlarında olmak. Umarız bu küçük jestimiz gurbette yaşayan tüm vatandaşlarımızı azıcıkta olsa sevindirir. Bunun yanı sıra yurtdışındaki tüm gurbetçilerimiz memleketimize geldiklerinde yardımlaşmak, birlik beraberliği pekiştirmek, sosyal aktivitelerde bulunup kaynaşmayı sağlamak, geziler düzenlemek, kurs, seminer, konferans, panel, kültürel faaliyetlerde bulunmayı hedefliyoruz”dedi.
Başkan Zerrin Güneş ise yaptığı açıklamada; “Avrasyam Derneği kurucularının ziyaretleri bizleri son derece memnun etti. Allah çıktıkları bu yolda kendilerine yar ve yardımcıları olsun. Bende üyelik başvurusu dilekçemi kendilerine takdim ettim. Bizde elimizden ne gelirse kendilerine yardımcı olacağımızı bildirdik. Tüm dernek yöneticilerine ve üyelerine bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

12 - Kopya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN