• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 866
  • Dünkü Görüntülenme: 1574
  • Toplam Görüntülenme: 3523901

Atatürk ismini istemeyen kaymakam Alaplı’ya atandı!

8 Ağustos 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
177
Atatürk ismini istemeyen kaymakam Alaplı’ya atandı!

Rize’nin Fındıklı Belediyesi, Millet Bahçesi ve Millet Kıraathanesi’nin ismini değiştirdi. Kaymakam Vedat Yılmaz, isim değişikliğinde “kamu yararı” görmediği için öneriyi kabul etmedi

Rize’ye bağlı Fındıklı Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan parka “100. Yıl Atatürk Parkı” ve kültür merkezine de “Kazım Koyuncu Kültür Merkezi” adını verdi. Kaymakam Vedat Yılmaz, her iki ismi de “kamu yararı olmadığı” gerekçesiyle kabul etmedi. Fındıklı Belediye Meclisi 8 Temmuz günü yapılan toplantıda, ilçedeki Fındıklı Millet Bahçesi isimli parkın adının “100. Yıl Atatürk Parkı” olarak değiştirilmesine karar verildi. Belediye meclisi ayrıca, parkın içerisindeki Millet Kıraathanesi isimli dolma taş evin ismi de “Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat Evi” olarak değiştirdi.

Belediye Meclisi kararı yazılı olarak Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz’a bildirildi. Ancak Kaymakam Yılmaz, 26 Temmuz 2019 tarihinde belediyeye yazdığı yazıda, “… park ve içindeki kültür merkezinin adlarını değiştirecek kamu yararı görülmediği’ gerekçesiyle kabul edilmediğini duyurdu. (Kaynak: CİDDİ GAZETE)

ALAPLI’YA ATANDI

Alaplı Kaymakamlığına atama yapıldığı bildirildi. Rize Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz’ın Alaplı İlçesine Kaymakam olarak atandığı bildirilirken, Alaplı Kaymakam Vekili Emirhan Arıkan’ın ise kısa süre içinde başka bir ilçeye Kaymakam olarak atanacağı bildirildi. Arıkan 1.5 aydır Alaplı Kaymakamlığına Saim Eskioğlu’nun emekli olması sebebiyle vekalet ediyordu. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN