• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 278
  • Dünkü Görüntülenme: 504
  • Toplam Görüntülenme: 4680729

ARKADAŞLARININ ÖLÜSÜYLE KOYDA MAHSUR KALANLAR KURTARILDI

16 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
670 defa okundu.
ARKADAŞLARININ ÖLÜSÜYLE KOYDA MAHSUR KALANLAR KURTARILDI

ARKADAŞLARININ ÖLÜSÜYLE KOYDA MAHSUR KALANLAR KURTARILDI

Bartın’da balık avlamak için denize açılan 3 kişi, teknenin alabora olması nedeniyle denize düşerken, tekne sahibi boğularak hayatını kaybetti, 2 kişi ise yüzerek çıktıkları koyda mahsur kaldı. Koyda mahsur kalan şahıslar havanın elverişsiz olması nedeniyle sabah saatlerinde kurtarılabildi.
Bartın’ın Güzelcehisar köyü Doğanyuvası mevkisi açıklarında meydana gelen olayda, amatör balıkçılık yapan Mustafa Kuloğlu (57), öğle saatlerinde ‘Kuloğlu’ isimli teknesi ile istavrit avına çıkmak için yanına Kadir Güner’i (51) ve Selçuk Özkök’ü (42) alarak Bartın Limanı’ndan denize açılmıştı. Denizde istavrit bulamayan 3 arkadaş daha sonra zargan avlamak için Güzelcehisar sahiline gitti. Güzelcehisar sahilinin açıklarında denizin dalgalı olduğunu fark eden Kuloğlu ve arkadaşları geriye dönmek istedikleri sırada tekneye çarpan dalga nedeniyle aniden suya düştü. Kadir Güner ve Selçuk Özkök yüzerek koya ulaşırken, tekne sahibi Mustafa Kuloğlu ise boğularak hayatını kaybetti. Vatandaşların ihbarının ardından olay yerine gelen AFAD ve Sahil Güvenlik ekipleri, kurtarma çalışması başlattı. Ekipler şiddetli dalgalar nedeniyle koya ulaşamazken, havanın kararması, arazinin engebeli olması nedeniyle çalışmalar sabah saatlerine ertelendi. Bu sırada şahısların yanına Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yiyecek ve kıyafetler götürüldü. Sabahın erken saatlerinde yapılan kurtarma çalışmalarında, koyda bulunan Kuloğlu’nun cansız bedeni ile Özkök ve Günser Sahil Güvenlik botuyla Bartın Limanı’na getirildi.
Hastanede tedavi altına alınan Selçuk Özkök gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklamada, “İstavrit balığı tutmak için İnkumu açıklarına gittik. İstavrit balığı bulamayınca, zargan balığına döndük. Kenardan doğru İnkumu’ndan Güzelcehisar’a kadar gittik. Güzelcehisar’da 3-4 tane tuttuk. Güzelcehisar’da da hiç dalga yoktu. Biraz geçtikten sonra bir yer var. Teknenin yan döndüğü yer. Oradan geriye dönecektik. Tam oraya gittiğimizde dalga geldi. Dalga kayalıklara çarpıp geri döndü. Ben hayatımda ilk defa böyle bir şey gördüm. 15-20 metre ileri gittik. Yine aynı olay oldu. Dalga geri dönüp tekneyi 90 derece eğdi. Tekne yan yatınca üçümüzde denize düştük” dedi.
Denize düşünce önce üzerindeki elbiseleri çıkarttığını kaydeden Özkök, “Tekne bizden uzaklaştı. Ben bir süre üzerimizde elbise olduğu için bununla mücadele verdim. Elbisemi çıkarttım. Çıkarmasam ben de yaşıyor olmazdım. Bir süre yüzerek kumsala çıktım. Yanımda arkadaşım da vardı. O da farklı bir kumsala çıkmış. Olay bu şekilde oldu. Benim çıktığım kumsala Sahil Güvenlik geldiğinde, onların da tekneleri dalgadan dolayı alabora oldu. Dolayısıyla kıyıya çıkamadılar. Sabahı bekledik. Sahil Güvenlik ile beraber orada odunlar vardı. 12 saat kadar sürekli ateş yaktık. Sabah 6’ya kadar sürdü. Sahil Güvenlik’ten jet ski ile gıda, giysi ve battaniyeler geldi. Çok korktum ama kurtuldum. 2-3 defa öldüğümüzü düşündüm” diye konuştu.

TEKNEDEN DÜŞTÜKTEN SONRA YÜZEREK KOYA ÇIKAN VE ORADA MAHSUR KALAN SELÇUK ÖZKÖK, BAŞINDAN GEÇENLERİ ANLATTI. (AKİF YAMAN - SERKAN ARAT/BARTIN-İHA)

TEKNEDEN DÜŞTÜKTEN SONRA YÜZEREK KOYA ÇIKAN VE ORADA MAHSUR KALAN SELÇUK ÖZKÖK, BAŞINDAN GEÇENLERİ ANLATTI. 

OLAYIN YAŞANDIĞI GÜZELCEHİSAR DOĞANYUVASI MEVKİSİ. (AKİF YAMAN - SERKAN ARAT/BARTIN-İHA)

OLAYIN YAŞANDIĞI GÜZELCEHİSAR DOĞANYUVASI MEVKİSİ.

MAHSUR KALAN 2 KİŞİ VE BİR CENAZE SABAH SAATLERİNDE KURTARILARAK HASTANEYE KALDIRILDI. (AKİF YAMAN - SERKAN ARAT/BARTIN-İHA)

MAHSUR KALAN 2 KİŞİ VE BİR CENAZE SABAH SAATLERİNDE KURTARILARAK HASTANEYE KALDIRILDI. 

OLAYDA YÜZEREK KOYA ÇIKAN VE MAHSUR KALAN KADİR GÜNER, OLAY ANINI ANLATTI. (AKİF YAMAN - SERKAN ARAT/BARTIN-İHA)

OLAYDA YÜZEREK KOYA ÇIKAN VE MAHSUR KALAN KADİR GÜNER, OLAY ANINI ANLATTI.

BİRLEŞTİRME 2

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN