• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 710
  • Dünkü Görüntülenme: 656
  • Toplam Görüntülenme: 4712895

ARINÇ, ATASÖZLERİYLE SALONU GÜLMEKTEN KIRDI GEÇİRDİ

21 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
457 defa okundu.
ARINÇ, ATASÖZLERİYLE SALONU GÜLMEKTEN KIRDI GEÇİRDİ

reklam_birleştirme

ARINÇ, ATASÖZLERİYLE SALONU GÜLMEKTEN KIRDI GEÇİRDİ

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Zonguldak’ın Devrek ilçesinde katıldığı AK Parti Devrek İlçe Başkanlığı kongresinde Devrek’in atasözlerini kürsüden okudu. Arınç’ı dinleyen vatandaşlar ise gülmekten kendilerini alamadı.

AK Parti Devrek İlçe Başkanlığı 5. Olağan Genel Kongresi’ne katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kürsüden Devrek’in atasözlerini okudu. Her gittiği şehirle ilgili araştırmalar yaptığını ifade eden Bülent Arınç, danışmanının Devrek ile ilgili kağıda döktüğü atasözlerini sırayla söyledi.
Atasözlerinin anlamlarını da anlamaya çalışan Arınç, 30 Mart seçimlerinde Bolu’da yaşadığı bir anısını anlattı. Arınç, “30 Mart seçimlerinden önce beni Bolu’ya gönderdiler. Bolu’da mitinge katılım konusunda endişe vardı. Bir söz vardır. ‘Burası Bolu, olsa da olu, olmasa da olu.’ Sonra meydana bir gittik ki ‘Olsa da olu’ kısmına denk geldik. Kalabalıktı. Burada da benzer atasözleri görünce Bolu hatırasını hatırladım. Kastamonu’da da buna benzer şiveler var. ‘Taş düşebülü, kurt da çıkabülü’ diye” dedi.
Ege’de yetiştiğini söyleyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, atasözlerini Devrek şivesiyle okuyunca salondaki davetliler kahkahalar attı.

AW276634 AW276634 AW276634 AW276634 AW276634

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN