• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 116
  • Dünkü Görüntülenme: 6640
  • Toplam Görüntülenme: 4356875

ANKARA’DAKİ TERÖR SALDIRISINDAN YARALI KURTULAN ADAM, DEHŞET ANLARINI ANLATTI

12 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
403 defa okundu.
ANKARA’DAKİ TERÖR SALDIRISINDAN YARALI KURTULAN ADAM, DEHŞET ANLARINI ANLATTI

ANKARA’DAKİ TERÖR SALDIRISINDAN YARALI KURTULAN ADAM, DEHŞET ANLARINI ANLATTI

Ankara’da barış mitinginde patlatılan bombalar sonucu 95 kişinin hayatını kaybettiği ve 246 kişinin yaralandığı terör saldırısından yaralı kurtulan 45 yaşındaki İbrahim Damatoğlu, yaşadığı dehşet anlarını anlattı.
Ankara’da 95 kişinin öldüğü ve 246 kişinin yaralandığı terör saldırısından yaralı olarak kurtulan, KESK’E bağlı Haber – Sen Zonguldak Şube Temsilcisi ve PTT Memuru İbrahim Damatoğlu (45), Ankara’daki ilk tedavisinin ardından Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Atatürk Devlet Hastanesi’nde ameliyata alınan Damatoğlu’nun bacağına saplanan bilye çıkarıldı.
Ameliyat sonrası durumu iyi olan Damatoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yüksek sesli bir patlama oldu. O patlama bizi yere yıktı. O arada benim bacağıma bir bilye saplandı. Her yerde yaralı insanlar ve ölüler vardı. Korkunç bir manzara vardı, savaş alanı gibiydi. Hala olanlar gözümün önünden gitmiyor” ifadelerini kullandı.
Barışı savunmak amacıyla Ankara’ya gittiklerini söyleyen Damatoğlu, “Amacımız barışı savunmaktı. Barış için gittiğimiz yerde bombalar patladı. Çok üzgünüm” şeklinde konuştu.

“FİLMLERDE BİLE KORKUYLA İZLEDİĞİMİZ GÖRÜNTÜLERİ ORADA BİZZAT YAŞADIK”
İlk patlamanın yaşandığı yere 70 metre uzaklıktaki İbrahim Damatoğlu’nun yanında olan ve yara almadan kurtulan iş arkadaşı 47 yaşındaki Hasan Basri Erdoğan ise, yaşananları hafızadan silmenin zor olduğunu ifade ederek, “Böyle bir şey beklemiyorduk. Biz barış, dostluk ve kardeşlik adına oraya gittik. Ama tam tersi bir talihsizlik yaşadık. Bu kavga ne diye çözemedim. Saldırının gerçekleştiği alanda can pazarı vardı. Filmlerde bile korkuyla izlediğimiz görüntüleri biz bizzat orada yaşadık. Çok yıprandık, yaşananları hafızadan silmek zor” dedi.

Kaynak:İHA

YILMAZLAR EKMEK REKLAMI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN