• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 864
  • Dünkü Görüntülenme: 1574
  • Toplam Görüntülenme: 3523899

Ankara’daki Karabüklülerden kültür gezisi…

15 Temmuz 2019
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
212
Ankara’daki Karabüklülerden kültür gezisi…

Merkezi Ankara’da bulunan kısa adı ANKARDER olan Ankara Karabüklüler Derneği tarafından kültür gezisi kapsamında Karabük’ün şirin ilçesi  Yenice’ye gezi düzenlendi

Yaklaşık 50 kişinin katıldığı kültür gezisine ANKARDER Genel Başkanı Muzaffer Dereli, Kadın Kollarından Sorumlu Başkan Raziye Gönen ile Karabük ilinde yaşayıp Ankara’da uzun süre ikamet eden Karabüklü vatandaşlar ile aileleri ve çocukları katıldı.

Kültür gezisi kapsamında ilk olarak Karabük’ün Yenice ilçesinde bulunan ormanlarıyla ve akan şelalesiyle ünlü doğa harikası Şeker Kanyonu gezildi. Geziye katılanlar burada hem gezdi, hem de fotoğraf çektirdi. Yaklaşık iki saate kadar süren Şeker Kanyonu gezisinin ardından katılımcılar ilçenin en yüksek 900 metre rakımı bulunan Ihlamur Terasta öğle yemeği yedi ve ardından buradaki doğal güzelliği ile Yenice ilçe merkezini kuşbakışı görüntülediler.

Gezinin son durağı ise Yenice şehir merkezi oldu. Geziye katılanlar burada 1 saate yakın şehir turu yaptıktan sonra grup yeniden Ankara’ya döndü. (Haber Merkezi)

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • ANKARDER. Ankara Karabüklüler Dernek yönetiminin aldığı 5 ilçe kültür turlarından ilkini Yenice ilçemize yaptık. Sonra Safranbolu Eskipazar Eflani ve Ovacık ilçelerimiz le devam edeceğiz. Bir gün o güzelliği seyretmeye izlemeye fotoğraflandırmaya yetmedi. HERŞEY KARABÜK VE KARABÜKLÜLER İÇİN. Muzaffer DERELİ. ANKARA KARABÜKLÜLER DERNEK BAŞKANI. .
    15 Temmuz 2019 14:54

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN