• Dolar Alış / Satış: 5.689 / 5.699
  • Euro Alış / Satış: 6.285 / 6.296
  • Bugün Görüntülenme:
  • Dünkü Görüntülenme:
  • Toplam Görüntülenme:

Ankara’da Zonguldak’ın sesi oldular…İşte yeni yönetim

25 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
288


Ankara ilinde geçtiğimiz 9 Ekim 2018 tarihinde kurulan kısa adı BAŞ-ZONDER olan Başkent Zonguldaklılar Derneği 1. Olağan Genel Kurulunu yaptı. Mevcut Başkan Tuncay Gençer yönetimin ve üyelerin güvenini kazanarak yeniden derneğin Genel Başkanı seçildi, güven tazeledi.

Ankara’da 9 Ekim 2018 tarihinde kurulan ve kurulduktan çok kısa bir zaman sonra, Uzun Mehmet’in kömürü buluşunun yıl dönümü; 9 Kasım 2018 tarihinde çok büyük bir organizasyonla, başkentteki Zonguldaklıları bir araya getiren Başkent Zonguldaklılar Derneği kuruluşundan bu yana çok kısa bir zaman geçmesine rağmen, Ankara’daki Zonguldaklıların sesi olmayı başardı.

Başkent Zonguldaklılar Derneği’nin gündeme getirdiği projelerle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak ziyaretinde medyada da yer aldığı şekliyle kendisine sunulmuş olan derneğin talepleri Zonguldak ve ardından Bartın ziyaretlerinde Cumhurbaşkanı tarafından da dile getirilmişti.

Dernek sadece Zonguldak’ın değil bölgenin sesi olmayı başardı. Yeni bir dernek olmasına rağmen, gerek Zonguldak gerekse Ankara kamuoyunda ve bürokrasi çevrelerinde ilgi uyandıran Başkent Zonguldaklılar Derneği 1. Genel Kurulunu yine büyük bir organizasyonla gerçekleştirdi. Derneğin genel kurulu sonrası, Başkent Zonguldaklılar Derneğinin önderliğinde Ankara’da ki Karadeniz Derneklerinin başkanlarından oluşan Batı Karadeniz Platformu üyeleri özellikle Filyos’a yönelik projeler olmak üzere, Batı Karadeniz Bölgemizin kalkınmasına yönelik yapılan çalışmalar üzerinde istişarelerde bulunup, ileriye yönelik yol haritası oluşturuldu.

Zonguldak’ın Ankara’daki güçlü sesi olan Başkent Zonguldaklılar Derneği’nin Yeni Yönetimi şu üyelerden oluştu;

Genel Başkan: Tuncay GENÇER (İş adamı)
Genel Başkan Yrd.: Yaşar OKUR ( İl Bank Teftiş Kurulu Başkanı)
Genel Sekreter: Rıza CEYLAN (Eğitim Yöneticisi -Eğitimci Yazar)
Genel Sayman: Atay SAĞTEKİN (Rtük üst kurulu uzmanı- Makine mühendisi)
Yönetim Kurulu Üyesi: Erdoğan KAHVECİ (Mta Daire Başkanı)
Yönetim Kurulu Üyesi: Özer İNCEGÜL (Avukat- İş Adamı)
Yönetim Kurulu Üyesi: Kamil GÖKÇEOĞLU ( Sendikacı) (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN