• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 864
  • Dünkü Görüntülenme: 1574
  • Toplam Görüntülenme: 3523899

Ankara’da yerli otomobil ve Filyos projesi konuşuldu

12 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
319
Ankara’da yerli otomobil ve Filyos projesi konuşuldu

Batı Karadeniz Bölgesinde kalan yedi ilin dernek başkanları ve yönetim kurulu üyeleri  ‘Batı Karadeniz Platformu’ oluşumu kapsamında Ankara’da üst düzey görevlerde bulunan bürokrat ve genel müdürlere ziyarette bulunularak Filyos ve yerli, milli araç konusunda lobi oluşturuldu.

Ankara’da geçtiğimiz günlerde ‘Batı Karadeniz Platformu’ kapsamında Zonguldak başta olmak üzere; Karabük, Bartın, Bolu, Çankırı, Kastamonu ve Sinop illerini kapsayan derneklerin yönetim kurulu başkanları ile yönetim kurulu üyeleri Batı Karadeniz Bölgesinin en önemli ayağı olan Filyos Vadi Projesi, Yerli ve Milli aracın bu bölgede yapılması, aynı zamanda Sakarya ilinden başlayıp Filyos Vadi Projesi kapsamına giren demiryolu, hali hazırda olan havalimanı gibi konular ele alındı.

Aralarında Başkent Zonguldaklılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Gençer’inde bulunduğu ziyaretlere, Karabük, Bartın, Bolu, Çankırı, Kastamonu ve Sinop illerini kapsayan derneklerin yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti. Ziyaretler kapsamında Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Genel Müdür Yardımcısı Halit Küçükünal, BAŞZONDER Kurucu Üyesi Yılmaz Ilgın ziyaret edildi.

Buradaki ziyaretlerde Batı Karadeniz’in en büyük projesi olan Filyos Vadi Projesi ve yerli, milli araç konusu ele alındı. Buradaki ziyaretlerinden sonra Devlet Personel Başkanlığı Genel Başkanı Enes Polat ile kurumda bulunan kurum müdürleri ile üst düzey bürokratlar ziyaret edildi.

Öte yandan ‘Batı Karadeniz Platformu’ adına BAŞZONDER Başkent Zonguldaklılar Derneği Başkanı Tuncay Gençer Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Genel Müdür Yardımcısı Halit Küçükünal’a Çaycuma ilçesinin meşhur manda yoğurdunu hediye etti. Ziyaretler günün anısına yapılan fotoğraf çekimleriyle sona erdi. (Haber Merkezi)

    

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN