• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 300
  • Dünkü Görüntülenme: 1232
  • Toplam Görüntülenme: 4188159

Amelebirliği İşçi Temsilciliği Seçimleri Yapıldı

25 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
497 defa okundu.
Amelebirliği İşçi Temsilciliği Seçimleri Yapıldı

 
– AMELEBİRLİĞİ İŞÇİ TEMSİLCİLİĞİ SEÇİMLERİ YAPILDI
– GMİS GENEL BAŞKANI DEMİRCİ:
– “MADEN İŞÇİSİ ARKADAŞLARIMIZA HAYIRLI OLSUN”

Amelebirliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı’nın Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Çatalağzı İşletme Müdürlüğü ve Türkiye Elektrik Üretim-İletim A.Ş. Kuzey-Batı Anadolu Şebeke İşletme Grup Müdürlüğü’nün Zonguldak ve Ereğli Havzasında çalışan işçileri kapsayan İşçi Temsilciliği seçimleri 25 Haziran 2015 tarihinde yapıldı.

TTK’na bağlı Müesseselerde ve Çatalağzı Termik Santralı İşletme Müdürlüğü ve Türkiye Elektrik Üretim-İletim A.Ş. Kuzey-Batı Anadolu Şebeke İşletme Grup Müdürlüğü işyerlerinde kurulan sandıklarda yaklaşık 11 bin üye oy kullandı.
TTK Karadon Müessesesi Gelik İşletme Müdürlüğü’nde oyunu kullanan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci seçimlerin maden işçilerine hayırlı olması temennisinde bulunarak şunları söyledi;
“Amelebirliği Cumhuriyetimizin kurucularının daha Cumhuriyet kurulmadan maden işçileri için kurduğu ilk yardımlaşma kurumudur. Amelebirliği’nin kuruluşu, ülkemiz yedi düvele karşı Kurtuluş Savaşını verirken, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının havzamıza, maden işçisine ve kömüre verdikleri büyük önemin en büyük göstergesidir. Kurulduğu günden bugüne, işçilerin alın terinden birikimlerini yine maden işçisinin hizmetine sunan kurum, üyelerinin ekonomik ve sağlık sorunları, çocuklarının öğreniminde en büyük destekçisi olmuştur ve olmaya devam etmektedir. İşçi arkadaşlarımız emekli olduklarında birikimlerini toptan alarak emeklilik yaşamlarına katkı sağlanmaktadır.”

12 - Kopya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN