• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 308
  • Dünkü Görüntülenme: 792
  • Toplam Görüntülenme: 3653001

Aman dikkat üflenmeyin!.

15 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
510
Aman dikkat üflenmeyin!.

Bartın Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerince, Bartın’da kendini hoca olarak tanıtarak özellikle kadınlar arasında nam salan ve kadın mağdurların dini duygularını istismar eden sahte hoca yazdığı muskalarla birlikte suçüstü yakalandı.

AMAN ÇARPILIRSINIZ!

Edinilen bilgiye göre,  R.K isimli sahte hoca, Kırtepe mahallesinde bulunan parkta, kadın müşterisi ile buluştuğu sırada mağdur kadına bir şeyler yazarak verdiği esnada suçüstü yakalandı. Osmanlıca ve Arapça benzeri yazıların olduğu kâğıtlara el koyan polislere, mağdur kadının  “aman çarpılmayın” dediği öğrenildi.

Mağdur olan kadının, kaynanasının kendisi ile yaşlılığının da verdiği huysuzluk ile kötü konuştuğunu, tatlı dilli olması için kendisini hoca olarak tanıtan kişiye gittiğini söyledi. Bunun üzerine 2 muska yazan sahte hoca, birinci kağıdı bal veya reçel ile ıslatarak kaynanasına yedirmesi gerektiğini,  İkinci muska yazılı kağıdı sürahi içine koyarak üç gün süreyle kaynanasına içirmesi gerektiğini söyleyerek böylelikle kaynanasıyla iyi geçineceklerini ve kaynanasının tatlı dilli olacağını vaat etmiş.

Asayiş ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanan şüpheli sahte hoca R.K.’nın daha önce de tekke ve zaviyelerle türbelerin ve birtakım unvanların men ve ilgasına muhalefetten cezaevinde yattığı, ayrıca sahte imam nikahı kıymak ve insanların dini duyguları ile oynamaktan adli makamlarca işlem gördüğü tespit edildi. Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen sahte hocamım adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

SİHİR 7 BÜYÜK GÜNAHTAN

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz, vatandaşların sıkıntıları olduğunda bu tarz arayışların içine girdiğini söyleyerek Sihrin, 7 büyük günahın arasında olduğunu belirtti. :

Gündüz, yaptığı açıklamada; “Kur’an da da atıf yapılıyor, Sihir yok demek doğru değil, Sihir diye bir şey var. Allah, ‘Felak ve Nas’ sürelerinde bu tür şeyler yaşandığında Allah’a sığınmamızı istiyor. Yapılan bu büyüler çok büyük günahlar arasında, inanların da büyük günah işlediği hadislerde geçiyor. Sihrin dışında birde böyle gelecekten haber veren, hastalıklara şifa olduğunu iddia eden bir kısım insanlar var. Bunların temelinde menfaat var, para var. İnsanların bu tür şeylere itibar etmemelerini önemsiyorum. İmanı sağlam olanlar böyle bir şeye itibar etmiyorlar. Sıkıntılı vatandaşlar yardımı Allah’tan istesinler” dedi. (Bartın Olay Medya)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN