• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 6568
  • Dünkü Görüntülenme: 7032
  • Toplam Görüntülenme: 4356687

ALTINTAŞ, “SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ALIMLARI KAMUOYU İLE PAYLAŞSIN”

22 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
248 defa okundu.
ALTINTAŞ, “SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ALIMLARI KAMUOYU İLE PAYLAŞSIN”

ALTINTAŞ, “SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ALIMLARI KAMUOYU İLE PAYLAŞSIN”

Ataması Yapılmayan Sağlıkçılar platformu adına açıklama yapan Platform Sözcüsü Aras Ali Altıntaş, “Zonguldak il sağlık müdürlüğünün gerçekleştirdiği bu alımları kamuoyu ile paylaşmasını, alınan personeli neye istinaden aldığını, yeterlilik seviyesini, hangi okul mezunu olduklarını, sağlık meslek lisesi mezunları dururken neden düz lise mezunu istihdam ettiklerini açıklamalarını istiyoruz ve bu konunun sonuna kadar hukuki yollarla takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz” dedi.

112 acil sağlık hizmetlerinde görevlendirmek üzere sürücü alımı yapılacağının ilan edilmesinden sonra Zonguldak’ta 30 sürücü istihdamının gerçekleştirildiğini ifade eden Altıntaş, açıklamasında şöyle dedi:
“Bilindiği üzere ülke genelinde 112 acil sağlık hizmetlerinde görevlendirmek üzere sürücü alımı yapılacağı sağlık bakanlığı tarafında ilan edilmişti ve hizmet alımı ile yapılan bu alımların başvuruları bağlı bulunulan il sağlık müdürlüklerine CV vermek kaydı ile gerçekleşti. Zonguldak il sağlık müdürlüğü bünyesinde de 30 adet sürücü istihdamı gerçekleştirdi, fakat yapılan bu alımların tamamen hakkaniyet ve adaletten uzak olduğunun anlaşılması çok zaman almadı. Sadece Zonguldak için değil tüm Türkiye için manzara pekte farksız değildi. Ataması yapılmayan Sağlıkçılar Platformu olarak bu konunun takipçisi olduk ve gördük ki hemen hemen her ilden aynı şikayetler gelmekte. Acil Sağlık İstasyonlarında 112 Ambulans şoför alımı isteğine binaen CV’mi vermek suretiyle başvuru yaptım. Alım için gerekli olan şartları taşımama rağmen tarafıma başvurumun kabul edilmediği bilgisi dahi bildirilmeden alınan personeller işe başlatılmıştır. Bilindiği üzere Ambulans Sürücülük Hizmeti Alım Teknik Şartnamesi’nin 7.5. maddesinde sürücülerin öncelikle acil tıp teknisyeni ve paramediklerden oluşacağı, diğer sağlık personellerinden ve nihayetinde sağlık eğitimi almış kişilerden oluşacağı hüküm altına alınmıştır. Tıbbi sekreterlik bölümü mezunu olmama rağmen yani sağlık eğitimi almış olmama rağmen, en önemlisi ilk ve acil yardım eğitimini almış olmama rağmen tarafıma hiçbir gerekçe gösterilmeksizin başvurum reddedilmiştir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 10/2. maddesi: ”Amir, maiyetindeki memurlara hakkaniyet ve eşitlik içinde davranır. Amirlik yetkisini kanun, tüzük ve yönetmeliklerde belirtilen esaslar içinde kullanır.” hükmünü amirdir. Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 9.maddesinde ise; “Kamu görevlileri; tüm eylem ve işlemlerinde yasallık, adalet, eşitlik ve dürüstlük ilkeleri doğrultusunda hareket ederler.” hükmü yer almaktadır. Ataması yapılmayan sağlıkçılar platformu adına ben şahsım adına Zonguldak Valiliğine 19.06.2015 tarihinde konunun incelenmesi ile alakalı bir dilekçe sundum.”

13 - Kopya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN