• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 92
  • Dünkü Görüntülenme: 6640
  • Toplam Görüntülenme: 4356851

ALT YAPI EKİBİNİN YARISI KADIN

2 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
553 defa okundu.
ALT YAPI EKİBİNİN YARISI KADIN

 

ALT YAPI EKİBİNİN YARISI KADIN

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Nebioğlu beldesinde alt yapı çalışmalarında yer alan ekibin yarısı kadınlardan oluşuyor.
Erkeklerin elinden kürekleri kapan kadınlar yol çalışmalarına destek verdi. Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan’ın İş-Kur vasıtasıyla Belediye’ye aldığı kadınlar artık evlerinde oturmak yerine, küreklerini kapıp beldeyi güzelleştirmek için yapılan çalışmada yerlerini aldı. Alt yapı çalışmalarında toplamda 60 kişi yer alıyor ve 30’u kadınlardan oluşuyor.
Yol çalışmasında yer alan kadınlar, “Bu desteğin sadece bu alanda değil sürekli devam etmesini istiyoruz. Kendimize olan güvenimiz arttı. Bu iş, güç işi değil, yürek işi. Kadınlarımızın ne kadar güçlü olduklarını herkese göstermek istiyoruz ve gösterdik. Hamurumuzu da yoğururuz, küreğimizi, kazmamızı alıp yol da kazarız. Erkekler olmasa da kendi ayaklarımızın üzerinde nasıl duracağımızı kanıtladık ve bundan gurur duyuyoruz’’ dediler.
Yol çalışmasında çalışan erkekler ise “Bizler elbette ki destekliyoruz. Hatta onlarla birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. Kadınlar da en az bizim kadar çalışmak istiyor ve bu konuda çok istekliler. Biz bu durumdan memnunuz. Hepsi ablamız, kardeşimiz ve birlik beraberlik içinde çalışıyoruz” diye konuştular.

NEBİOĞLU BELEDİYE BAŞKANI ERTAN AYDOĞAN’IN İŞ-KUR VASITASIYLA BELEDİYE’YE ALDIĞI KADINLAR ARTIK EVLERİNDE OTURMAK YERİNE, KÜREKLERİNİ KAPIP BELDEYİ GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN YAPILAN ÇALIŞMADA YERLERİNİ ALDI. ALT YAPI ÇALIŞMALARINDA TOPLAMDA 60 KİŞİ YER ALIYOR VE 30’U KADINLARDAN OLUŞUYOR. (EMRAH YILDIZ - ERCAN KARAKUŞ/ZONGULDAK-İHA)

ZONGULDAK'IN ÇAYCUMA İLÇESİNE BAĞLI NEBİOĞLU BELDESİNDE ALT YAPI ÇALIŞMALARINDA YER ALAN EKİBİN YARISI KADINLARDAN OLUŞUYOR. (EMRAH YILDIZ - ERCAN KARAKUŞ/ZONGULDAK-İHA)

KADINLAR KALDIRIM ÇALIŞMASINDA ÇALIŞMAYA BAŞLADI. (EMRAH YILDIZ - ERCAN KARAKUŞ/ZONGULDAK-İHA)

171

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN