• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 230
  • Dünkü Görüntülenme: 840
  • Toplam Görüntülenme: 3955743

ALMANYA’DAKİ BARTINLILARDAN ‘YURT İÇİ SEFER’ TALEBİ

25 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
471 defa okundu.
ALMANYA’DAKİ BARTINLILARDAN ‘YURT İÇİ SEFER’ TALEBİ

 
– ALMANYA’DAKİ BARTINLILARDAN ‘YURT İÇİ SEFER’ TALEBİ

Almanya’da yaşayan Bartınlı gurbetçiler, Zonguldak Havaalanı’nın yurt içi seferlerinin başlatılması için Ulaştırma Bakanlığı’na başvurdu.

Almanya’nın Essen kentinde bulunan Bartınlılar Derneği, Zonguldak’ta bulunan havaalanının yurt içi uçuşlarının kesintisiz şekilde başlatılması için Ulaştırma Bakanlığı ve Bartın Valiliği’ne başvurdu. Derneğin İkinci Başkanı ve aynı zamanda UETD Ekonomi ve İş Adamları Birim Başkanlığı görevini yürüten Müjdat Gür, Almanya’dan Türkiye’ye 3 bin kilometrelik mesafesi 2-3 saatte gelmelerine rağmen, İstanbul’dan 550 kilometre uzaklıktaki memleketlerine 7-8 saatte ulaşamadıklarını söyledi.

“YAŞLILARIMIZ YIPRANIYOR”
İstanbul-Zonguldak ve Bartın arası yaşanılan ulaşım zorluklarını yetkililerin görmezden gelmemeleri gerektiğini ve buna tahammüllerinin kalmadığını kaydeden Gür, şöyle konuştu: “Almanya ve Zonguldak Havaalanı arasındaki uçuşlar ne yazık ki sezonluk yapılıyor. Fakat aradaki uçuşlarda uçak biletleri maalesef çok pahalı satılıyor. Bu nedenle insanlarımız önce İstanbul’a, oradan da otobüslerle memleketlerine gitmek zorunda kalıyor. Bütün günümüz zorluklar içerisinde seyahat etmekle geçiyor. Bunlar gençler için pek sorun olmasa da seyahat eden yaşlılarımız ve çocuklarımız var. Onlar yolculukları boyunca ciddi şekilde yıpranıyorlar. Bu nedenle İstanbul-Bartın arasında kesintiye uğramayacak şekilde uçuşların başlatılmasını istiyoruz. Yetkililerin ulaşım sorununa bir an önce çözüm bulmalarını bekliyoruz. Bu konuda da Ulaştırma Bakanlığı ve Bartın Valiliği’ne gerekli başvurularımızı yaptık. Cevap bekliyoruz.”

15 - Kopya

ALMANYA'DAK? BARTINLILARDAN 'YURT ?Ç? SEFER' TALEB? ALMANYA'DAK? BARTINLILARDAN 'YURT ?Ç? SEFER' TALEB?

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN