• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1254
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4685457

ALAPLI’DA KALDIRIMLAR GÖRME ENGELLİLER İÇİN DÜZENLENİYOR

24 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
726 defa okundu.
ALAPLI’DA KALDIRIMLAR GÖRME ENGELLİLER İÇİN DÜZENLENİYOR

ALAPLI’DA KALDIRIMLAR GÖRME ENGELLİLER İÇİN DÜZENLENİYOR

Zonguldak’ın Alaplı Belediyesi, yeni yapılan kaldırımlara görme engellilere özel sarı bantlı iz yolları yapıyor.
İlçede ilk olan kabartmalı engelli takip yoluna, Küçük Sanayi Sitesi altı Mollabey yolu güzergahındaki yeni yapılan kaldırımlarla başlandı. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, ilçenin Mollabey Köyü istikametine giriş çıkış yolu güzergahında yol genişletme, istinat duvarı ve çevre düzenlemesinin yanı sıra yol güzergahı boyunca kaldırım da yapıldığını belirterek, kaldırımlara aynı zamanda engelli rampası ve kabartmalı görme engelli takip yollarının yapıldığını söyledi.
Kabartmalı görme engelli takip yolunun ilçede ilk defa yapıldığını hatırlatan Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Yaptığımız her çalışmada, parklarda, kaldırımlarda, sosyal tesislerde engelli vatandaşlarımızı kesinlikle unutmuyoruz. Yeni yaptığımız bütün kaldırımlara ve var olan eski kaldırımlara engelli rampaları yapıyoruz. Yeni yaptığımız park alanlarına, engelli çocuklarımız için oyun grupları kuruyoruz. Bütün sosyal alanları ve sosyal tesisleri, engelli vatandaşlarımızın da hizmet alabileceği şekilde tasarlıyoruz. İlçemizde ilk defa, kaldırımlara görme engellilere özel sarı bantlı iz yolları yapmaya başladık. Bu hizmeti daha da yaygınlaştıracağız ve birçok noktada görme engelli vatandaşlarımızın gezmelerini kolaylaştıracak kabartmalı takip yolları yapacağız” dedi.
Mollabey Köyü istikametindeki ilçe merkezine giriş çıkış yolunda altyapı, yol genişletme, kaldırım, istinat duvarı ve çevre düzenleme çalışmalarının devam ettiğini de belirten Başkan Tekin, “Bu mevkide geniş kapsamlı bir çalışma yaptık. Yolların dar olan bölümlerini, kenarlarına istinat duvarlarını da yapmak suretiyle genişlettik. Kaldırımlarını yaptık. Çevre düzenlemesi kapsamında, yol güzergahı boyunca çimlendirme ve ağaçlandırma çalışması da yapıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN