• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 306
  • Dünkü Görüntülenme: 296
  • Toplam Görüntülenme: 4743335

ALAPLI’DA 150 ÖĞRENCİ ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI

22 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
614 defa okundu.
ALAPLI’DA 150 ÖĞRENCİ ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI

ALAPLI’DA 150 ÖĞRENCİ ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksek Okulu (MYO) öğrencileriyle ile ilkokul öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Atatürk parkı, Alaplı çayı ve sahilde çöp topladı.
BEÜ Alaplı MYO okuyan 130 civarından öğrenci, Ahmet Zeki Atalay 4. sınıfta okuyan 20 öğrenci ile birlikte sosyal sorumluluk projesi kapsamında sahil, park ve Alaplı çayı kenarında çöp toplayarak vatandaşları çevre temizliği konusunda bilgiler verdi. BEÜ Alaplı MYO müdür yardımcısı öğretim görevlisi Ömer Dereli, amaçlarının ilkokul ve üniversite düzeyindeki öğrencilere çevre bilincini anlatmak olduğunu belirterek, “Okulumuzun muhasebe ve gemi inşaat bölümünden 150 öğrencimiz sosyal sorumluluk projesi kapsamında Alaplı çayı, park ve deniz kenarında temizlik yapıyoruz. Temizlik çalışmasına İlkokul öğrencileri de destek veriyor. Amacımız burada çevre ve temiz toplum bilincini ilkokul ve üniversite düzeyindeki öğrencilerimize bilinçlendirerek anlatmaktı. Bunun yanı sıra parkta oturan vatandaşlarımıza da çevre temizliği konusunda öğrencilerimiz bilgiler veriyor. Yaklaşık 3 saat süren temizlik çalışmalarında 100 poşet çöp topladık” diye konuştu.
Muhasebe ve Vergi bölümü 2. sınıf öğrencisi Beyhan Yılmaz ise, “Öğretim görevlilerimize bizi böyle bir konuda bizi teşvik ettikleri için teşekkür ediyorum. Minik öğrencilerle birlikte temizlik yapmak bizi çok mutlu etti. Onları da küçük yaşlarda temizlik bilincini aşılıyoruz” dedi.

171

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN