• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 722
  • Dünkü Görüntülenme: 656
  • Toplam Görüntülenme: 4712907

AK PARTİ ZONGULDAK MERKEZ İLÇE OLAĞAN GENEL KURULU

20 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1381 defa okundu.
AK PARTİ ZONGULDAK MERKEZ İLÇE OLAĞAN GENEL KURULU

DÜZLÜ ZAHİRE YILMAZLAR geniebanner2 caydilbanner

AK PARTİ ZONGULDAK MERKEZ İLÇE OLAĞAN GENEL KURULU

AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Teşkilatı’nın 5. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

AK Parti Zonguldak Merkez İlçe 5. Olağan Genel Kurulu Dedeman Otel’de gerçekleştirildi. Kongreye, AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Haluk İpek, AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş, İl Genel Meclisi Başkanı Vacit Durdubaş, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin, eski milletvekilleri Polat Türkmen ve Fazlı Erdoğan, ilçe ve belde başkanları, belediye başkanları ve partililer katıldı.
Divan Başkanlığı’na ise eski Milletvekili Fazlı Erdoğan seçildi. Erdoğan, “Salonu dolduran bütün kardeşlerim, güzel bir atmosfer güzel bir salon. Güzel bir salonda Merkez İlçe’nin kongresini yapıyoruz” dedi.
Göreve geldiği üç yılı değerlendiren AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı adayı Metin Karaduman, 2015 genel seçimlerinin önemine değindi. Karaduman, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Göreve geldiğimiz zaman içerisinde teşkilatımız için çok önemli konuşmalar yaptık. Teşkilatımızla bütün dava arkadaşlarımla birlikte 2002 yılından bu zamana kadar başlattığımız bu yolculuğa bu gün 5. Olağan genel kurulla birlikte bu yolculuğumuza AK kadroların sandık başından en üst kademeye kadar bu davaya nasıl sahip çıktığını bizler göstereceğiz. Bu gün 5. Olağan Kongremizi icra ediyoruz. Yaklaşık 3. Yıl önce aynı salonda 4. Olağan kongremizi icra etmiştik. O zamandan bu güne kadar o seçilmiş arkadaşlarımızla birlikte üç seçime girdik. O üç seçimden sonuçları bu arkadaşlarımızla birlikte zaferle kazandık. 30 Mart 2014 yerel seçimlerini kazanamadık ama vatandaşlarımız ‘Bizler size destek veriyoruz’ dediler. Yeterli sayıda oy alamadık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde katkı verdik. BU gün yeni seçilecek kadrolarla 2015 seçimlerinde genel seçimlerde bir önceki aldığımız oyun üzerine nasıl çıkabiliriz, nasıl fayda sağlayabiliriz. Hep birlikte arkadaşlarımızla bu mücadeleyi çalışarak göstereceğiz. Bizler 2002 yılında yaptığımız genel seçimden sonra 2011’deki genel seçimlere yaklaşık yüzde 85 oy farkıyla Zonguldak’ın çıtasını her zaman yükselttik. Umut ediyorum ki vatandaşlarımız 2015 genel seçimlerinde AK Parti’nin hizmetlerine devam etmesi için oy verecekler. 2015 genel seçimlerinde kapı kapı gezerek vatandaşlarımızla hasbihal ederek bu dava uğruna inşallah hayırlı sonuçlar alacağız” dedi.
AK Parti eski Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, kendisine söz hakkı verilmesi üzerine kürsüye geldi. Türkmen, “AK Parti her zaman yaptığı gibi bir kongre yapıyor. Birlik ve beraberliği muhafaza ederek bu kongreyi bu güzel havada bitirmiş olacağız. 2015 seçimleri bizim için çok anlam taşıyor. Bu anlamlı seçimi bize emanet edip Cumhurbaşkanlığı’na seçilen Eski Genel Başkanımızın emanetine sahip çıkacağız. Bu gün de Başbakanımız ve Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun da yüzünü güldürecek ve daha fazla oyla yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.
ULUPINAR, AKDEMİR’İ ELEŞTİRDİ
Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i eleştiren AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, “Kongremiz hayırlı olsun. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Kuruluşundan bu güne kadar emeği geçen arkadaşlardan Allah razı olsun. Bu birliğe ve beraberliğe bu ülkenin çok ihtiyacı var. Ülkemize ve etrafımıza baktığımız zaman bu teşkilata bu milletin ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Bu bir ibadettir. Alnımızın akıyla TBMM’de çalışıyoruz. Şu anda bütçe görüşmeleri var. Bu gün biz geldik akşam oylamalara geçeceğiz. Yarın Devre kongremizi yapacağız. Başbakan Yardımcımız katılacağız. Pazartesi günü bütçeyi genel kuruldan geçirdikten sonra da sizlerle birlikte olacağı. Bu gün ülkemizde Cumhurbaşkanlığı seçimi oldu, Başbakan değişti, Genel Başkan Yardımcılarımız değişti, bakanlar kurulu değişti. Bir tatsızlık olmadı. Bundan sonra da olmayacak. Çünkü yüz yüze bakıyoruz. Bunları ibadet olsun diye yapıyoruz. Önümüzdeki seçimlerde inşallah bir önceki seçimde aldığımız oyları daha arttıracağız. Burası maden şehridir. Bir takım sorunlar var. Bu sorunları Başbakanımıza ilettik. Sizlerden de bu konuda destek bekliyoruz. Son çıkan yasadan sonra madenci kardeşlerimizin bazı sorunları oldu. Tahmin ediyorum önümüzdeki günlerde bu sorunlar çözülecek. Zonguldak’ta çalışmayan bir belediye var. CHP belediyesi maalesef görev başındadır. Az farkla seçimi kaybettik. Kendisine de söyledim. Çalışmadığını söyledim. Bizden istifade etmediğini söyledim. Buradaki muhalefet ülke genelindeki muhalefetten çok farklı değil. Bu bizim için dezavantaj. Biz onlardan proje bekliyoruz. Hizmet edelim istiyoruz. Ama maalesef bunu başaramıyoruz. Belediyeden kaynaklanan sorunlar olmasına rağmen doğalgaz, hastanemizi yapıyoruz. Yollarımızı yapıyoruz. Bartın ve Karabük bizden ayrıldı, onlar olsaydı büyükşehirdik. Çaycuma’da çok önemli bir projeyi Filyos Projesi’ni hayata geçirmeye çalışıyoruz. Ama orada mahkeme kararıyla itirazlar oluyor. Allah partimize ve teşkilatımıza yardımcı olsun. Yolumuzu ve bahtımızı açık etsin. Bu güne kadar hizmeti olan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“BU KONGRENİN BENİM İÇİN AYRI BİR ÖNEMİ VAR”
6 yıl boyunca AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı görevinde bulunduğunu söyleyen AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, “Bu kongre benim için ayrı bir önemi olan, ayrı bir anlamı olan kongrelerden bir tanesidir. 6 yıl gibi bir zaman dilimi içerisinde Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüttük. Hep birlikte çalıştık çabaladık, hizmetler vermeye çalıştık. Teşkilatçılık aslında hamallık derler, ama bu ülkeye hizmet etmek hamallıksa biz bu hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Bu zaman dilimi içerisinde çalıştığımız arkadaşlarımızla birlikte çeşitli seçimler yaşadık. Yerel seçimler, genel seçimler, referandumlar oldu. Çok başarılı olduğumuz seçimler oldu, zaman zaman beklemediğimiz sonucu olan seçimlerimiz de oldu. Görev alan bütün arkadaşlarımız samimi duygularla ülkelerine hizmet adına çalışan arkadaşlarımızdı. Bunlar zaman zaman çok acımasızca tenkit edildi. Biz bunların hiçbirine takılmadan hizmet etmeye mücadele etmeye çalıştık. İnşallah bizim 2011’de genel seçimlerde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aldığımız oyu daha da yukarılara çıkartacağına Metin Karaduman başkanımıza inanıyorum ve sonuna kadar destek olacağım” dedi.
“2015 SEÇİMLERİNİ TÜM DÜNYA MERAKLA BEKLİYOR”
AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek ise AK Parti’nin başarısında emeği geçenlere teşekkür etti. Kongrenin hayırlı olmasını temenni eden Haluk İpek, 2015 seçimlerinin önemine değindi. İpek, “AK Parti’nin başarısında emeği geçmiş ve görev almış bütün kardeşlerimi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Zonguldak’ın Merkez İlçesinin 5. Olağan kongresinin hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti tarihi incelendiğinde geriye dönük baktığınızda AK Parti hareketinin bir hizmet siyaseti olduğu görülür. Hepimiz seçimlerden çıktık. Her seçim bittiğinde bir sonrakine hazırlanan bir sonraki seçimin hazırlıklarını yapan kadroyuz. Cumhurbaşkanlığı ile ilgili seçimimizi bitirdik. O günden sonra tüm dünyanın merakla beklediği 2015 seçimini hep birlikte gerçekleştirecek kadroların tamamlandığı kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Burada bulunan arkadaşlarımız 12 yılın bu başarının mimarlarıdır. 12 yılda biz güçlendik ve bir araya geldik” diye konuştu.
“MİLLET TEZGAHI BOZDU”
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı aday çıkartıldığını hatırlatan AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, “Arkasından Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı aday çıkarttılar. Temeli olmayan, şu anda nerede olduğu belli olmayan çatı aday etrafında toplandılar. Ama millet dedi ki tezgahı bozdu. Kurucu genel başkanımızı ilk seçilen Cumhurbaşkanı olarak Cumhurbaşkanlığı makamına seçti. Türkiye artık bölgesel bir güçtür. Şimdi 12 yılda Türkiye artık eski Türkiye’yi, eski Türkiye kaostur, vesayet rejiminde karar verdiği, milletin sömürüldüğü bir Türkiye’dir. Yeni Türkiye milletin bir araya geldiği, Türkiye’nin bölgesel güç olduğu, ülke kaynaklarının millete hizmet olarak sunulduğu bir Türkiye’dir. Bu gün bu kongreyle 2015 seçimlerini yapacak olan kadroları seçiyoruz. 2015 seçimleri Türkiye’nin en önemli seçimleridir. Bir kısım küresel oyuncular da, bizden umut bağlayan mazlum milletler de 2015 seçimlerini çok önemli görüyor. İlk defa bir genel seçime altı ay kala yüzde 50 bandındayız. İddiamızı ortaya koyarak, yüzde 54 gibi bir oy aldığımızda parlamentoda anayasayı değiştirecek bir çoğunluk yine AK Parti kadrolarına nasip olacaktır” diye sözlerini tamamladı.
Kongre, faaliyet ve yönetim kurulu raporlarının okunması ile devam etti. Kongrenin sonunda tek liste ile seçime gidildi. Divan Heyeti’ne iletilen listede şu isimler yer aldı:
“Merkez İlçe Başkan Adayı Metin Karaduman, Orkun Bilir, Şerafettin Albayrak, Hüseyin Horozoğlu, Taşkın Bayrak, Muhammet Nazım Şahin, Hikmet Kahya, Zeki Bircan, Yusuf Ataman, Kemal Bökrü, Harun Nas, Cengiz Güngör, Aydın Hancı, Betül Sema Kalafat, Aysel Demirci, Dilek Topşir, Hayriye Ayan, Arzu Topçu, Meryem Öztürk, Serkan Aycı, Murat Kayhan, Mustafa Yazıcı, Ferit Alboğa, Atakan Çavuş, Yaşar Köksal, Özkan Akyol, Öner Öztürk, Orhan Akkaya, Kadem Emanet, Yüksel Ay.”

AW276119 AW276119 AW276119 AW276119 AW276119 AW276119 AW276119 AW276119

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN