• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 504
  • Dünkü Görüntülenme: 6188
  • Toplam Görüntülenme: 4411941

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ MUHTARLARLA BULUŞTU

3 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
566 defa okundu.
AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ MUHTARLARLA BULUŞTU

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ MUHTARLARLA BULUŞTU

– Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde AK Parti teşkilatı tarafından muhtarlara sabah kahvaltısı verildi. Kahvaltıya katılan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ile milletvekili Adayı Özcan Ulupınar 1 Kasım seçimlerinin önemine değindi.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı tarafından Öğretmenevi’nde muhtarlara kahvaltı verildi. Kahvaltıya AK Parti Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu, Milletvekili Adayı Özcan Ulupınar, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İl Genel Meclisi Başkanı Vacit Durdubaş, İl Daimi Encümen Üyesi Rıfkı Gültekin, köy ve mahalle muhtarları katıldı.
Toplantının açılışında konuşan İl Daimi encümen Üyesi Rıfkı Gültekin, 1 Kasım seçimlerinin vatanın geleceği açısından çok önemli olduğuna vurgu yaparak AK Parti’ye destek olmalarını istedi. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’da konuşmasında 1 Kasım seçimlerinin önemine değinerek “Bu seçimleri normal bir seçim olarak görmeyin. 3. Havaalanı yapalım diyorsunuz, Almanya’dan gelir kayıplarından dolayı eleştiriler geliyor. Ya içerideki iş birlikçi medyaya yada teröristlere gıyabi destek görüyorsunuz. Siz Kanal İstanbul Projesi diyorsunuz, birileri bundan rahatsız oluyor” dedi. Muhalefet partilerini de eleştiren Çakır, diğer siyasi partilerin iktidara gelme gibi düşünceleri olmadığını, tek hedeflerinin muhalefette kalmak olduğunu söyledi.
Yerel yönetimle genel iktidarın aynı partiden olmasının ürününü Ereğli’ye üniversite kampüsü kazandırılması ile aldıklarını dile getiren Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal şimdide Kent Meydanı projesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi. AK Parti ile belediyecilik ve hizmet noktasında kimsenin yarışamayacağını ifade eden Uysal, mahalle ve köy muhtarlarından 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’ye destek vermelerini talep etti.
Bu günkü muhalefet partilerinin ne geçmişte nede bu gün ülkeye bir şey yapmadıklarını ifade eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Özcan Ulupınar, Ak Parti’nin 13 yılda yaptıklarının ise ortada olduğunu dile getirdi. Milletin 7 Haziran seçimlerinde kendilerine bir ders verdiğini belirten Ulupınar, hatalarından dolayı özür dilediklerini söyledi. Türkiye’nin 7 Haziran seçimlerinden sonra sıkıntıya girdiğini belirten Ulupınar “Bizim eksiğimiz veya noksanımız varsa özür diliyoruz. Affedilmeyecek bir hatamız yok. Listelerde olmak veya olmamak önemli değil. Önemli olan Türkiye’nin huzura ve istikrara kavuşması. Onun için hep beraber çalışmak zorundayız” dedi.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ise konuşmasında milletin ekseriyetinin MHP ile AK Parti koalisyonunu istemesine rağmen MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin her türlü koalisyon kapısını kapatıp, seçimlerin hemen ardından “En erken seçim ne zaman olacaksa, olsun” sözlerinin bu koalisyonun kurulamamasına yol açtığını söyledi.
CHP ile HDP’nin sürekli aynı saflarda mücadele ettiğini, birbirlerine her konuda destek verdiklerini anlat Çaturoğlu hem bu nedenlerden ötürü hem de parti tabanının istememesi nedeniyle CHP ile koalisyonun kurulmadığını ifade etti. 3 ay gibi kısa bir süre görev yapmasına rağmen bir çok hizmeti gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Çaturoğlu “Bizden önce çalışılmış olan üniversite meselesini neticeye kavuşturduk. Mimarlar proje üzerinde çalışıyor. 2016 yılı yatırım programına aldırıp burada ilk planda 10 bin, nihai olarakta nüfusunun yüzde 10’una tekabül eden 17 bin 500 öğrenci sayısına ulaşacağız. Burada yeni bölümlerde açılacak, hiç kimse merak etmesin. Kent Meydanı Projesi için Maliye Bakanlığı Müsteşarı ile görüştük. Takas meselesi Başbakanlık’tan çıktı. Konu şu anda Maliye Bakanlığı ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nde. Bu gün Milli emlak Genel Müdürlüğü’nden inşallah çıkacak. Birkaç gün içerisinde inşallah onunda neticesini alacağız. Çünkü yeni hükümet konağımızın ihalesi de onu bekliyor. Belediye ile maliyenin yerleri takas edilecek. Ereğli’ye yakışır bir hükümet konağını inşallah yapacağız. Ödeneği var, ihaleye hazır. Altı iki kat oto park olmak üzere çoğu büyük şehirde dahi bulunmayan bir kent meydanını Ereğli’ye kazandırmış olacağız. Tersanelerde Ereğli Gemi 6-7 tane sipariş almış. Kalifiye eleman olan varsa gönderebilir. O bölgede tahmil ve tahliye limanı yapılması içinde çalışmalarımız devam ediyor. En büyük sorunlarımızdan bir tanesi Ereğli-Devrek yolu. Karayolları genel müdürümüz ile görüştük. Zonguldak’ın öncelikli yapılması gereken yolları arasına burayı aldırdık. HEMA meselemiz var, enerji bakanlığımız ile rödevans meselesi üzerinde sorunun çözümü için girişimlerimiz devam ediyor. Hükümetler geçici olmasına rağmen sorunların çözümü için müsteşarlıklarla, genel müdürlüklerle ve bakanlıklarla çalışmalar yaptık” dedi.

171

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN