• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 138
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4684341

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ALİ ŞAHİN: – “CUMHURBAŞKANI AK PARTİ OLARAK MEMURUMUZ MU ARKADAŞ” – “BEN CUMHURBAŞKANI AK PARTİ OLARAK TALİMAT VERECEK, ŞÖYLE ET, BÖYLE ET, BÖYLE BİR ŞART OLUR MU?” – “CUMHURBAŞKANININ NEREDE NE KONUŞACAĞINA BİZ Mİ KARAR VERECEĞİZ”

26 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
617 defa okundu.
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ALİ ŞAHİN:   – “CUMHURBAŞKANI AK PARTİ OLARAK MEMURUMUZ MU ARKADAŞ” – “BEN CUMHURBAŞKANI AK PARTİ OLARAK TALİMAT VERECEK, ŞÖYLE ET, BÖYLE ET, BÖYLE BİR ŞART OLUR MU?” – “CUMHURBAŞKANININ NEREDE NE KONUŞACAĞINA BİZ Mİ KARAR VERECEĞİZ”

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ALİ ŞAHİN:

– “CUMHURBAŞKANI AK PARTİ OLARAK MEMURUMUZ MU ARKADAŞ”
– “BEN CUMHURBAŞKANI AK PARTİ OLARAK TALİMAT VERECEK, ŞÖYLE ET, BÖYLE ET, BÖYLE BİR ŞART OLUR MU?”
– “CUMHURBAŞKANININ NEREDE NE KONUŞACAĞINA BİZ Mİ KARAR VERECEĞİZ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, MHP’yi eleştirerek, “Cumhurbaşkanı konuşmasın diye bize koalisyon şartı sürüyor. Cumhurbaşkanı AK Parti olarak bizim memurumuz mu arkadaş. Ben Cumhurbaşkanına AK Parti olarak talimat verecek, şöyle et, böyle et, böyle bir şart olur mu?” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, partisinin Yenice İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Sevgi seli ile karşılanan Şahin, burada vatandaşların oluşturduğu uzun kuyruk karşısında şaşkınlığını gizleyemezken, herkesle tek tek toklaştı.
Celal Hatıl Parkında düzenlenen etkinlikte 7 Haziran seçimleri sonrası koalisyon çalışmalarını anlatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, CHP ve MHP’yi eleştirdi.

“SEÇİMDEN ÖNCE SÖYLEMİŞ OLDUKLARI SÖZLERİN ALTINDA KALDILAR”
7 Haziran seçimlerinde çıkan sonucun milletin takdiri olduğunu anlatan Şahin, “Millet ne diyorsa ona tabi olacaksınız. Bir tablo çıktı, buda koalisyon ihtimalini ortaya çıkarttı. Yeni hükümet kurulamadığı için ilk defa Türkiye’de anayasadaki yetkisini Cumhurbaşkanı kullanarak seçimlerin yenilenmesine karar verdi. Niye koalisyon kurulmadı, koalisyonda parlamenterler demokrasilerde meşru bir hükümet sistemidir. Ben Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun yakın yardımcılarından biriyim, bütün bu süreci birlikte istişare ettik. Ülke hükümetsiz kalmasında diye samimi koalisyon görüşmeleri yaptık. Kendilerini teklif getirmiş olduğumuz siyasi partiler, seçimden önce söylemiş oldukları sözlerin altında kaldılar” dedi.

“CUMHURBAŞKANI AK PARTİ OLARAK BİZİM MEMURUMUZ MU?”
CHP’nin seçimler de ‘Alkışlayın bunlar gitsinler’ dediğini de anımsatan Şahin, “Ama gitmedik. Tek başına iktidar imkanı vermedi bu millet ama ilk sorumluluğu yine AK Parti’ye verdi. Koalisyon kurulacaksa senin başkanlığında olacak dedi. MHP ile de koalisyon kurulabilirdi ama daha seçim günü akşam Sayın Bahçeli kapıları kapattı. Her şeye hayır diyen bir genel başkan. Sayın Genel başkanımız görüşmeye gitti önüne 4 tane şart koydu, bunları kabule dersiniz koalisyon kurarız dedi. Şartlarından biri Anayasanın ilk 4 maddesi değişmeyecek. Bizim değiştirme gibi bir isteğimiz bile yoktu. Amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dönmek. Amaç koalisyon kurmak değil, işi yokuşa sürmek. Cumhurbaşkanı çok konuşmasın. Cumhurbaşkanının nerede ne konuşacağına biz mi karar vereceğiz. AK Parti olarak Cumhurbaşkanına biz mi talimat vereceğiz, şurada şunu konuşsun diye. Cumhurbaşkanı her şeye karışmasın, Sayın Bahçeli sana ne. Sayın Cumhurbaşkanı nerede nasıl konuşacağını bilir. Cumhurbaşkanı halka karşı sorumlu biridir ve kendisini halk seçmiştir. Konuşacak Cumhurbaşkanı, müdahalede edecek. Eğer halkın çözümleri konusunda bir sorun görmüşse onunla ilgili görüşlerini ifade edecek ve hükümete bunun çözümü için düşüncelerini aktaracak. Efendim Cumhurbaşkanı konuşmasın diye bize koalisyon şartı sürüyor. Cumhurbaşkanı AK Parti olarak bizim memurumuz mu arkadaş. Ben Cumhurbaşkanı AK Parti olarak talimat verecek, şöyle et, böyle et, böyle bir şart olur mu? Koalisyon önerisinde bulunduk ama AK Parti kabul etmedi diyorlar. Bu siyasi partilerle bir koalisyon kurmak mümkün olmadı. Olmayınca artık seçime gidiyoruz” diye konuştu.
Şahin, Yenice ilçesindeki bayramlaşmanın ardından Yortan beldesine geçerek burada belediye tarafından organize edilen bayramlaşma programına katıldı.

11759546_10152992811847304_741348994_n (1)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN