• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4734
  • Dünkü Görüntülenme: 438
  • Toplam Görüntülenme: 4417087

Ağaç kestiği iddia edilen engelliyi mahkeme affetmedi

9 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
578 defa okundu.
Ağaç kestiği iddia edilen engelliyi mahkeme affetmedi

Ağaç kestiği iddia edilen engelliyi mahkeme affetmedi

İzmir’in Torbalı ilçesinde, yüzde 80 engelli olan Ahmet Kuzucuk, zeytin ağacı kestiği gerekçesiyle 20 ay hapis cezasına çarptırıldı, tedavi gördüğü bakım evinden alınıp cezaevine konuldu.

Edinilen bilgiye göre, olay 2014 yılında Kemalpaşa ilçesi Vişneli mahallesinde yaşandı. Arkadaşlarıyla beraber kaldığı bakım evinden izinli çıkan ve yüzde 80 engelli raporu bulunan Ahmet Kuzucuk (37), Vişneli mahallesinde dolaşmaya başladı. İddialara göre, Kuzucuk’un arkadaşları zeytin ağacı keserken olay yerine jandarma ekibi geldi. Jandarma apar topar Kuzucuk ve arkadaşları hakkında işlem başlatarak tek tek ifadelerini aldı.

ENGELLİ OLDUĞU İÇİN KENDİNİ İFADE EDEMEDİ
Yüzde 80 engelli olan Ahmet Kuzucuk ise ekiplerin sorgusunda kendini ifade edemedi. Diğer kişiler ağacı kesmediğini söyledi. Kuzucuk hakkında zeytin ağacı kestiği iddiasıyla dava açıldı. Yaklaşık bir yıl önce yaşanan olayda karar çıktı. Mahkeme, Kuzucuk’a, zeytin ağacı kestiği gerekçesiyle 20 ay hapis cezası verdi. Üç yıldır Torbalı bakım evinde kalan engelli vatandaş, karar gereği tutuklanarak Torbalı Cezaevine konuldu.

BABA KARARA İSYAN ETTİ
Olayın ardından Ahmet Kuzucuk’un ailesi şok oldu. Oğlunun ağaç kesme olayıyla bir ilgisi bulunmadığını iddia eden baba Cafer Kuzucuk, oğlunun cezevine konulmasına tepki şöyle tepki gösterdi: “Oğlumun ağaç kesmeyle uzaktan yakından bir alakası bulunmuyor. Ayrıca, yüzde 80 zihinsel engelli birisi nasıl cezaevine gönderilir anlamış değilim. Yetkililerden bu konuda yardım istiyorum. Bu nasıl bir adalettir, anlamış değilim. Arkadaşlarının işlediği suç tamamen onun üstüne kaldı.”

BİRLEŞTİRME 2

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN