• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 198
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4714023

AÇ KALAN AYILAR YİNE İŞBAŞINDA

9 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
651 defa okundu.
AÇ KALAN AYILAR YİNE İŞBAŞINDA

Kastamonu’da aç kalan ayı, 17 adet arı kovanına zarar verdi.
Bozkurt ilçesine bağlı Yeni Mahalle’de Muzaffer Demir ve Ahmet Karademir’e ait arı kovanlarının bulunduğu bahçeye giren aç ayılar, 17 adet arı kovanını parçaladı.
Aç kalan ayıların sürekli bölgedeki kovanlara zarar verdiğini belirten Muzaffer Demir, buna karşın ayılara yönelik aldıkları çeşitli önlemlerin de işe yaramadığını kaydetti. Ormanda yiyecek bulamayan ayıların bu yüzden aç kaldığını ve yerleşim yerlerine kadar inerek arı kovanlarına saldırdığına dikkat çeken Demir, “Havaların kurak gitmesi ve orman kesimi gibi nedenlerden dolayı bu yıl ormanlık alanda meyveler yeterince olmadı. Olanları da vatandaşlar, ormanlık alanlara giderek topladı. Bu yüzdende yabani hayvanlar aç kaldı. Aç kalan ayılarda yiyecek bulabilmek için yerleşim alanların kadar gelmeye başladılar. Bu sebeple evimizin bahçesinde bulunan yaklaşık 30 arı kovanımdan 14’ü parçalandı” dedi.
Ayıların arı kovanlarına sürekli zarar verdiğini ve bu yüzden mağduriyet yaşadıklarını açıklayan Ahmet Karademir ise, aç kalan ayıların kendisine ait 3 arı kovanına zarar verdiğini belirterek, “Ayılardan biz de bıktık. Sürekli kovanlarımız zarar görüyor. Ormanlara yiyecek bırakılmasını istiyoruz. Aksi takdirde aç kalan ayıların insanlara bile saldırmasından endişe ediyoruz” diye konuştu.

caydilbanner

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN