• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 222
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4714047

9 kişilik ailenin tek göz barakada yaşam mücadelesi

26 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
640 defa okundu.
9 kişilik ailenin tek göz barakada yaşam mücadelesi

Gaziantep’ten Çanakkale’ye mevsimlik iş için gelen ancak işsiz kalan 9 kişilik aile, tek göz barakada yaşam mücadelesi veriyor.

Çanakkale’nin girişinde, Şehir Mezarlığı’nın karşısındaki boş arazide terk edilmiş tek göz barakada kalan Üşer ailesinin hali yürekleri sızlatıyor. Gaziantep’ten Çanakkale’ye yaz aylarında tarlalarda çalışmak, çapa yapmak için gelen aile iş bulamayınca, sokakta kaldı. 6 torunu, oğlu ve geliniyle birlikte Çanakkale’ye gelen 58 yaşındaki Hatice Üşer, tek göz odada yere serdiği 2 halı ve döşeklerle ailesine bakmaya çalışıyor.

ÇÖPTEN YİYECEK TOPLUYOR
Paraları olmadıkları için çöpte ve pazarlarda yere atılan çürük ve ezilmiş sebzeleri toplayarak torunlarına yemek yapan Hatice Üşer, çoğu zaman günü aç geçirdiklerini söyledi. Üşer, “Gaziantep’ten buraya çapa işi yapmak için geldik. İş yapamıyoruz, Allah yardım etsin. Elimize iş geçmiyor. Çocuğumla biz buraya geldik. Çocuklarla burada çile çekiyoruz” dedi.

Hatice Üşer’in 25 yaşındaki gelini Rojda Üşer de çocuklarıyla birlikte yaşadığı sıkıntıyı anlattı. Elektrik ve sularının olmamasından yakınan Rojda Üşer, “Burada yağmur yağdığı zaman buranın işi biter. Yağmur yağdığında çoluk çocuk perişan olur. Ne devlet, ne de başkası yardım eder bize. Ne suyumuz var ne de cereyanımız var. Buraya işe geldik. İşte bizim elimize geçmiyor. Şimdi ne yapacağız bilmiyoruz” diye konuştu.Camları kırık, tek göz odada yaşam mücadelesi veren aile yetkililerden yardım bekliyor.

Türk Kadınlar Birliği Çanakkale Şube Başkanı Neriman Urgancı, Gaziantepli aileye yardım sözü verdi. Başkan Urgancı, “Ailenin bu durumda olmasına çok üzüldüm. Ramazan ayında Türk Kadınlar Birliği olarak zaten erzaklar dağıtıyorduk. Her ayın 15’inde de bağışları toplayarak yardımlarda bulunuyoruz. Bu ailemize memnuniyetle yardımcı oluruz. Erzak paketinin yanı sıra çocuklara da yeni giysiler ve para yardımında da bulunabiliriz” diye konuştu.

1077124 1077125 1077126 1077127 1077128

15 - Kopya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN