• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 26
  • Dünkü Görüntülenme: 314
  • Toplam Görüntülenme: 4746239

ÇOCUK YAŞTA EVLENMEYE 4 YIL HAPİS CEZASI

20 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
586 defa okundu.
ÇOCUK YAŞTA EVLENMEYE 4 YIL HAPİS CEZASI

DÜZLÜ ZAHİRE YILMAZLAR geniebanner2 caydilbanner

ÇOCUK YAŞTA EVLENMEYE 4 YIL HAPİS CEZASI
– SABIKA KAYDI ALMAYA GİDİNCE TUTUKLANDI

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde, 15 yaşındaki bir kızla evlenen gence 4 yıl hapis cezası verildi. Genç, sabıka kaydığı almak için adliyeye gidince tutuklandı.

2008 yılında G.A., 15 yaşındaki C.A ile dini nikah kıyarak evlendi. C.A’nın küçük yaşta evlendiği, hastaneye doğuma gittiğinde ortaya çıktı. Hastane polisi tarafından ailenin ifadesinin alınmasının ardından, G.A hakkında kamu davası açıldı. C.A’nın anne ve babasının rızası ile resmi nikah yapıldı. G.A’ya yerel mahkeme tarafından açılan kamu davasından 4 yıl hapis cezası verildi. Yerel mahkemenin kararını G.A temyiz etti. Kararı yerinde bulan Yargıtay Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararını onadı. Kararın kesinleşmesiyle G.A hakkında yakalama kararı çıkarıldı. G.A iş için sabıka kaydı almaya gittiği adliyede tutuklandı.
Eşinin tutuklanması ile C.A’yı zor günler beklemeye başladı. Üçüncü çocuğuna hamile olan C.A yaşam mücadelesi vermeye başladı. Bir oğlu cezaevine giren babanın diğer oğlu da askere gitti. A. ailesinin geçimi 4 kaburgası alınan hasta babaya kaldı. Zor durumda kalan baba A. iki çocuğuyla kalan gelini C.A’ya da bakmaya başladı.
Olayı gazetecilere anlatan baba N.A çocukların severek evlendiğini ve kimsenin şikayetçi olmadığının belirterek, “Cumhurbaşkanıma Başbakanıma rica ediyorum. Tamam benim çocuğum erken evlenmiş fakat hiç bir şikayet yok. Resmi nikahı olduğu halde 4 sene 5 ay 10 gün ceza verdiler. Bu çocukları babası koymasınlar hapishane önlerine göndermesinler. Bu çocukları babasız bırakmayın’’ dedi
C.A. da, “Ben eşimle severek evlendim. Annem babam şikayetçi, olmadı. Eşimin serbest bırakılmasını, çocuklarımın babalarına kavuşmasını istiyorum” dedi.

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN