• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1496
  • Dünkü Görüntülenme: 450
  • Toplam Görüntülenme: 4535057

81 YAŞINDAKİ BEKİR DEDEYE ÖĞRENCİLERDEN YARDIM

15 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
493 defa okundu.
81 YAŞINDAKİ BEKİR DEDEYE ÖĞRENCİLERDEN YARDIM

81 YAŞINDAKİ BEKİR DEDEYE ÖĞRENCİLERDEN YARDIM

Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksekokulu Yapı Denetimi Bölümü öğrencileri Alaplı’da 4 yıldır felçli olduğu için yürüyemeyen 81 yaşındaki Bekir Kurban Bayramı’nda biriktirdikleri harçlıkları ile tekerlekli sandalye hediye etti.
BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu Yapı Denetimi Bölümü 2. Sınıf öğrencileri Sosyal Sorumluluk Proje Dersi kapsamında Kasımlı Köyü Çöngelli Mahallesinde 4 yıldır felçli olduğu için yürüyemeyen 81 yaşındaki Bekir Kurban’a biriktirdikleri harçlıkları ile tekerlekli sandalye evinde teslim etti.
BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Ömer Dereli, aileye yardım konusunda da ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi. İlçede öğrenciler ile 3 yıldan bu yana birçok sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirdiklerini belirten Dereli, “Öğrencilerimizle birlikte şimdiye kadar birçok projeye imza attık. Bu anlamda bugün öğrencilerimiz çok anlamlı bir projeye daha imza attı. İlçeye bağlı Kasımlı Köyü Çöngelli Mahallesinde 4 yıldır felçli olduğu için yürüyemeyen 81 yaşındaki Bekir Kurban’a tekerlekli sandalye hediye etmenin mutluluğunu yaşadık. Ben öğretim görevlisi Barış Şahin’e, Yapı Denetimi Öğrencilerimize ve bugün bizi yalnız bırakmayan diğer öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz ve ilçe halkımızla birlikte bu tür projelerimiz devam edecek” dedi.
BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu Yapı Denetimi Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Mehmet Koz da “ Sosyal Sorumluluk Proje Dersi kapsamında bir dizi projeler yapıyoruz. Proje de görevli arkadaşlarımızla ilçemizde bir araştırma yaptık. Kasımlı Köyü Çöngelli Mahallesindeki 81 yaşındaki Bekir Kurban’ın 4 yıldan beri felçli olduğunu öğrendik. Hemen bir çalışma yaparak hayırsever vatandaşlarımızın da desteği ve kendi harçlıklarımızla bir tekerlekli sandalye alarak kendisine hediye ettik” dedi.
Anadolu Engelliler Derneği Başkanı İsmail Korkut ise “Alaplı MYO öğrencilerine yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizde Dernek olarak Bekir Kurban amcamızın gerek hastaneye gidip gelme gerekse diğer hakları için elimizden gelen yardımı yapacağız” dedi.

GENİA BİLGİSAYAR REKLAMI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN