• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1488
  • Dünkü Görüntülenme: 450
  • Toplam Görüntülenme: 4535049

6 Yıl 8 Ay Hapis Cezası Alınca Eylem Yaptı

29 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
617 defa okundu.
6 Yıl 8 Ay Hapis Cezası Alınca Eylem Yaptı

6 YIL 8 AY HAPİS CEZASI ALINCA EYLEM YAPTI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan bir kişi cezaevine girmemek için eylem yaptı. Zanlı üzerine benzin döküp, mutfak tüpünü patlatarak intihar edeceğini söyleyerek uzun süre jandarma ekiplerine direndi.
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesi’nde birlikte alkol aldığı A.K. (60) ile ‘kendisine ahlaksız bir teklifte bulunduğu’ iddiası ile kavga eden Murat A. (45) hakkında şikayet üzerine “Tehdit, hakaret, darp ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçlamaları ile dava açıldı. Murat A. 5 kişi ile birlikte yargılandığı davada mahkeme tarafından 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Daha öncede başka bir suçtan 1,5 sene cezaevinde yatan ve 50 gün önce dışarı çıkan Murat A., gelen hapis cezasına tepki gösterdi. Yeniden cezaevine girmek istemeyen Murat A., kendisinden şikayetçi olan A.K.’nin şikayetini geri çekmesine rağmen verilen cezanın ağır olduğunu belirterek evinde eylem yaptı. Yanına mutfak tüpü, benzin ve ekmek bıçağı alarak cezasının kaldırılmaması durumunda kendisini öldüreceğini iddia eden Murat A. önce yakınları tarafından daha sonrada jandarma ekipleri tarafından uzun süre eyleminden vazgeçirilmeye çalışıldı.
Şahıs, jandarmanın eve girmesi durumunda mutfak tüpünü patlatıp kendisini öldüreceğini söyleyerek, “Bir şey yapmadım komutanım. Hırsızlık mı yaptım, kiminin gidip bir şeysini mi çaldım? Şikayetçi yok, bir şey yok. Ben fındık toplayacağım, çoluğuma çocuğuma para getireceğim, beni tıkamayın oraya. Evlatlarıma doyamadım” dedi.
Murat A.’nın evine gelen Kdz. Ereğli Jandarma Bölük Komutanı yüzbaşı Gökhan Tufan, mahkeme kararını isteyerek bir süre inceledi. Jandarma Yüzbaşı Gökhan Tufan’ın yardımcı olacağını söylemesi üzerine Murat A., eylemini sona erdirip jandarmaya teslim oldu. Şahıs ifadesinin alınması için Kandilli Jandarma Karakolu’na götürüldü.

Anahtar Kelime: , , , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN