• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 784
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4741475

4 YIL KAÇAN SANIK TESLİM OLDU

23 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
752 defa okundu.
4 YIL KAÇAN SANIK TESLİM OLDU

banner11

4 YIL KAÇAN SANIK TESLİM OLDU
– ABLASINA TECAVÜZ ETTİĞİ ÖNE SÜRÜLEN ADAMI VE O SIRADA KUCAĞINDA BULUNAN TORUNUNU ÖLDÜRMÜŞTÜ
– MAHKEMEYE “PİŞMANIM” DEDİ, “KASTEN ADAM ÖLDÜRME” SUÇUNDAN MÜEBBET HAPSE ÇARPTIRILDI

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde ablasına tecavüz ettiği iddia edilen adamı ve o sırada kucağında bulunan torununu öldüren sanık, Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden yargılanarak müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Zonguldak’ta kız kardeşine tecavüz ettiği iddiasıyla öldürmek istediği kişinin kucağında çocuk olduğunu fark etmemesi sonucu kucağında bulunan çocuğu da öldüren sanık Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden yargılanarak müebbet hapse çarptırıldı. Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Mustafa Türk ile torunu Emirhan Kurt’u av tüfeğiyle öldürdüğü iddiasıyla 20 yıl 20 ay hapse çarptırılan Aydın S. ile taraf avukatları katıldı.
Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Kabalar köyünde 21 Ağustos 2006 tarihinde meydana gelen olayda sanık Aydın S., olay günü yaşananları mahkeme heyetine anlattı. Aydın S. mahkeme heyetine sunduğu ifadesinde, “Zihinsel engelli olan ablama tecavüz ettiğini duydum. Böyle utanmaz bir şey yapmasına rağmen mahallede sanki çok büyük bir şey yapmış gibi gururla geziyordu. Mahkemeye başvurduk sonuç çıkmadı. İnsan içine çıkamaz hale geldik. Sürekli mahalle baskısı ile karşı karşıyaydık. Alaplı Cumhuriyet Savcısı’na başvurduk bir şey çıkmadı. Artık daha fazla dayanamadım. Elime av tüfeğini aldım ve onu arkası dönük şekilde yürürken gördüm. O an gözüm hiçbir şey görmüyordu, cinnet getirmek dedikleri şey bu olsa gerek. Tanıklar daha önce verdikleri ifadelerinde arkasından bağırdık çocuk var yapma diye demişler. Ama ben hiçbirini duymadım. Kucağında çocuk olduğunu bilmiyordum. Zaten böyle bir adamın kucağında çocuk olamazdı. Torununun da olduğunu bilmiyordum. O an yaşadığım sanrıları anlatamam. Uzun boylu, iri yarı bir adam olduğu için arkası da dönük olduğu için kucağında çocuk olduğunu fark etmedim. Mustafa diye bağırdım tam olarak dönmeden ateş ettim. Ben çocuğu öldürmek istemedim. İsterseniz beni asın, en ağır cezayı verin ama bana inanın ben küçük yaşta günahsız bir çocuğu öldürecek bir adam değilim” dedi.
Olay yaşandıktan sonra tutuklanarak Eskipazar Açık Cezaevi’ne gönderilen ve izin alarak cezaevinden çıkan sanık, 4 yıl boyunca cezaevine dönmedi. Daha sonra 4 yıl boyunca kaçak olarak yaşayan şahıs, daha fazla dayanamayarak çocuğu bilerek öldürmediğini kanıtlamak için teslim oldu. Aydın S. verdiği ifadesinde, “4 yıldır aranıyordum. Ölen çocuğu görerek ateş etmedim. Kendime, ‘Neden kaçıyorum’ dedim. Kendim teslim oldum. Çünkü kaçmak yatmaktan daha zordu. Pişmanım” diye konuştu.
Mahkeme heyeti, sanığı “Kasten adam öldürme” suçundan müebbet hapse çarptırdı.

OLAY
Alaplı ilçesi Kabalar köyünde 21 Ağustos 2006’da Aydın S.’nin, kız kardeşine tecavüz ettiği iddia edilen Mustafa Türk’ü ve kazara torunu Emirhan Kurt’u av tüfeğiyle ateş ederek öldürdüğü ileri sürülmüştü.
Zanlı, 24 Ekim 2008’de Mustafa Türk’ü öldürmekten 10 yıl 10 ay ve Emirhan Kurt’u öldürmekten 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmış, Yargıtay 1. Ceza Dairesi Kurt’un öldürülmesine yönelik kararı esastan bozmuştu.

15

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN