• Dolar Alış / Satış: 5.689 / 5.699
  • Euro Alış / Satış: 6.285 / 6.296
  • Bugün Görüntülenme:
  • Dünkü Görüntülenme:
  • Toplam Görüntülenme:

34 saniyede 4 kez radara girdi

22 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
453

34 saniyede 4 kez radara girdi

Zonguldak’tan Çorum’a mahkemeye gitmek için yola çıkan öğretmen Metin Er, Merzifon-Osmancık’da 34 saniye arayla 4 kez radara girdiğini öğrenince şaşkına döndü. Er, Zonguldak dönüşünde ise aynı yerde iki kez radara girince toplam bin 400 lira trafik cezası geldi.
Zonguldak’ta ikamet eden öğretmen 56 yaşındaki Metin Er, mahkemeye katılmak üzere 67 ED 679 plakalı kendi aracı ile 2 Nisan 2016 günü Çorum’a gitmek için yola çıktı. Osmancık-Merzifon’a kadar herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmadan yolculuğunu devam ettiren Er, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Çorum’da hizmete giren Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) yüzünden şok üstüne şok yaşadığını söyledi.

“Bu cezayı yemem için uçmam lazım”
Muhtarlığa ceza kağıtlarını almak için gittiğinde 2 günde toplam bin 400 TL olmak üzere 6 kez radar cezası yediğini öğrenince şaşkına döndüğünü belirten Metin Er, “2 Şubat 2016 tarihinde Çorum’a mahkemeye giderken 34 saniyede 4 ayrı ceza yedim. Direksiyonda abim vardı. Biz normal kurallarda yani kurallara uygun bir şekilde yola devam ettiğimizi zannediyorduk. Daha sonra gidiş ve dönüşümüzü yaptık. 2 ay sonra 4 Nisan 2016 tarihinde kesilen cezalardan birisi geldi ve cezayı ödedim. Şimdi geriye kalanlar demetlenmiş altısı birden gönderildi. Bu tuzaktan başka bir şey değil. Bu adaletli bir ceza değil! Çünkü 34 saniyeye 4 ceza sığdırmışlar. Nasıl başarmışlarsa 34 saniyede bu dört cezayı alamam için uçmam lazım. Radarlar belli ki tuzaklanmış adalet varsa gereğinin yapılmasını istiyorum. İlk cezayı aldığımda bilinçli bir vatandaş olarak ödedim. Fakat bu cezalar ilk cezadan çok daha sonra geldi. Neden bu kadar geç saklandı, neden bu kadar sık bir ceza kesildi. Bu kadar sık ceza kesilmemeli orada gerekli uyarı levhalarını da yol kenarlarına ağaç arkasında kalmış kim belirleyiciler haricinde herhangi bir şey görmedim” dedi.

ZONGULDAK’TAN ÇORUM’A MAHKEMEYE GİTMEK İÇİN YOLA ÇIKAN ÖĞRETMEN METİN ER, MERZİFON-OSMANCIK’DA 34 SANİYE ARAYLA 4 KEZ RADARA GİRDİĞİNİ ÖĞRENİNCE ŞAŞKINA DÖNDÜ. ER, ZONGULDAK DÖNÜŞÜNDE İSE AYNI YERDE İKİ KEZ RADARA GİRİNCE TOPLAM BİN 400 LİRA TRAFİK CEZASI GELDİ. (SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

ZONGULDAK’TAN ÇORUM’A MAHKEMEYE GİTMEK İÇİN YOLA ÇIKAN ÖĞRETMEN METİN ER, MERZİFON-OSMANCIK’DA 34 SANİYE ARAYLA 4 KEZ RADARA GİRDİĞİNİ ÖĞRENİNCE ŞAŞKINA DÖNDÜ. ER, ZONGULDAK DÖNÜŞÜNDE İSE AYNI YERDE İKİ KEZ RADARA GİRİNCE TOPLAM BİN 400 LİRA TRAFİK CEZASI GELDİ. 

ZONGULDAK’TAN ÇORUM’A MAHKEMEYE GİTMEK İÇİN YOLA ÇIKAN ÖĞRETMEN METİN ER, MERZİFON-OSMANCIK’DA 34 SANİYE ARAYLA 4 KEZ RADARA GİRDİĞİNİ ÖĞRENİNCE ŞAŞKINA DÖNDÜ. ER, ZONGULDAK DÖNÜŞÜNDE İSE AYNI YERDE İKİ KEZ RADARA GİRİNCE TOPLAM BİN 400 LİRA TRAFİK CEZASI GELDİ. (SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

ZONGULDAK’TAN ÇORUM’A MAHKEMEYE GİTMEK İÇİN YOLA ÇIKAN ÖĞRETMEN METİN ER, MERZİFON-OSMANCIK’DA 34 SANİYE ARAYLA 4 KEZ RADARA GİRDİĞİNİ ÖĞRENİNCE ŞAŞKINA DÖNDÜ. ER, ZONGULDAK DÖNÜŞÜNDE İSE AYNI YERDE İKİ KEZ RADARA GİRİNCE TOPLAM BİN 400 LİRA TRAFİK CEZASI GELDİ.

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN