• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2128
  • Dünkü Görüntülenme: 330
  • Toplam Görüntülenme: 4359217

30 evi su bastı

29 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
729 defa okundu.
30 evi su bastı

30 evi su bastı

İzmir’in Buca ilçesinde, aynı mahalledeki 30 evi yoğun yağış nedeniyle su bastı. Evlerdeki eşyalar su içinde kalırken, 70 yaşındaki kadın, sabah uyanıp yatağından kalktığında suyun içine düştü.

İzmir’de, dün gece başlayan yoğun yağış nedeniyle Zafer Mahallesi’nde yollar göle döndü. Yollardan taşan sel suları, 30 evin bahçesine daha sonra da eve doldu. Eve dolan sular nedeniyle eşyalar suyun içinde yüzdü. Mahalleli, sabah uyandığında evini su içinde bulurken şoke oldu. Evini su basan ev sahipleri bir taraftan kovalarla evindeki suyu tahliye etmeye çalışırken, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. İtfaiye ekipleri, su basan evlere gelerek, sabahtan akşama kadar süren çalışmalarla tahliye etti.

EŞYALAR SU İÇİNDE YÜZÜYOR

Evini su basan çiftçi Eyüp Emre (48), geceden beri evi su batığını belirterek, ‘’Yağmur yağmaya başladıktan kısa bir süre sonra yoldaki su bahçe duvarı da aşarak önce bahçeye ardından eve su doldu. Bütün odaları su bastı. Eşyalarımı su içinde yüzdü. Eşyalarımızı kurtarmaya çalıştık ama olmadı. Eşim ve 2 çocuğumla birlikte gece 01.00’den beri evdeki suyu tahliye etmeye çalışıyoruz. Burada yağmur yağınca her seferinde evlerimizi su basıyor. Yetkililerin bir an önce önlem alması gerekiyor’’ dedi.

TUVALET EVİ BASTI

Evini su basan bir diğer vatandaş Hamdullah Şahin (36) ise ‘’Yetkililer buraya bir çözüm üretmiyor. Her seferinde aynı mağduriyeti yaşıyoruz. Evimi su bastı. Tuvaletten geri tepen su evimi yaşanmaz hale getirdi. 5 tane çocuğum var. Bunlar hasta olacak’’ diye sitem etti.

UYANDI SUYUN İÇİNE DÜŞTÜ

Evini su basan tek başına yaşayan 70 yaşındaki Neşe Yılmaz gözü yaşlı bir şekilde durumunu anlattı. Çaresiz bir şekilde evindeki suyun çekilmesini bekleyen Yılmaz, ‘’Sabah namaz için uyandım. Yataktan bir kalktım suyun içine düştüm. Neye uğradığımı şaşırdım. Evin içinden kendimi zor dışarı attım. Şimdi namaz kılacak oturacak yerim yok evde. Buralar 25 senedir aynı sorunu yaşıyor. Her yağmurda biz bu çileyi çekiyoruz’’ diye sitem etti.

654311

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN