• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 98
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4713923

3 GARDİYANI YARALAYAN SANIK HAKİM KARŞISINDA

10 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
610 defa okundu.
3 GARDİYANI YARALAYAN SANIK HAKİM KARŞISINDA

13

3 GARDİYANI YARALAYAN SANIK HAKİM KARŞISINDA

– Cinayetten hüküm giyen mahkûmun cezaevinde 3 gardiyanı yaraladığı davada sanık Kaya Y. verdiği ifadeyle mahkeme heyeti ve salondakileri şaşırttı.
Kocaeli 1 Nolu T Tipi Cezaevi’nde 2014 yılının Mayıs ayında gardiyanların çöp topladığı sırada kendisine cezaevi tarafından meyve soyması için verilen meyve bıçağıyla Recep G., İbrahim A. ve Siyami Ö. isimli 3 gardiyanı yaralayan Kaya Y. SEGBİS sistemi ile hakim karşısına çıktı.
Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu bulunduğu Kocaeli T Tipi Cezaevi’nden SEGBİS bağlantısı ile hâkim karşısına çıkan evli ve 2 çocuk babası Kaya Y., mahkeme başkanının kendisine söz vermesiyle birlikte salonda bulunan herkesi hayrete düşürdü. Sanık ilk olarak mahkeme heyetinden söylediklerinin aynen tutanağa geçirilmesini talep etti. Daha sonra Kaya Y. yaptığı savunmada gördüğü psikolojik tedavi sebebiyle hafıza kaybı yaşadığını ve 3 gardiyanın bıçaklandığı olayı hatırlamadığını ifade etti. Daha sonra “Hatırlamama rağmen ben böyle bir olayı gerçekleştirmiş olamam” diyen Kaya Y., “Kamera görüntülerinde benim bir benzerimi kullanmış olabilirler. Beni tehditle intihara sürüklediler. Bunlar devletin içinde bir örgüt, bu örgüt beni delirtmeye çalışıyor” dedi. Mahkeme başkanı da, “Ne örgütü? Sen ne örgütünden bahsediyorsun? Bu bahsettiğin örgütün seninle ne işi var?” diye sordu. Bunun üzerine Kaya K., “Daha önce öldürdüğüm adamın bunlarla bağlantısı var. Müştekiler memur değil devlet düşmanı bu örgüte hizmet eden insanlardır” şeklinde konuştu.
Sanık Kaya Y.’nin savunmasının ardından avukatı Kaya Y.’nin daha önce Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördüğünü psikiyatri sorunları olduğunu, sanığın cezai ehliyeti olmadığını ifade etti.
Dava 21 Nisan 2015’e ertelenirken, duruşmada olay anının görüntüleri izleneceği için sanığın da mahkeme salonunda hazır bulunmasına karar verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN