• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 556
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4714427

3 BUÇUK YAŞINDAKİ SÜMEYYE CİNAYETİNDE KOMŞUNUN YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ

19 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
753 defa okundu.
3 BUÇUK YAŞINDAKİ SÜMEYYE CİNAYETİNDE KOMŞUNUN YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ

3 BUÇUK YAŞINDAKİ SÜMEYYE CİNAYETİNDE KOMŞUNUN YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde, 3 buçuk yaşındaki bir çocuğun fidye notu bırakılıp kaçırıldıktan sonra boğazı kesilerek öldürülmesiyle ilgili Adli Tıp raporu sonucu, fidye notundaki yazının kendine ait olduğunun belirlenmesi üzerine 7 yıl sonra tutuklanan komşu Fatma K.’nin tahliye talebi reddedildi.
23 Aralık 2008’de meydana gelen olayda, ev hanımı Ferdane (40) ile emekli madenci Ali Osman Cinkılıç’ın (43) kızları 3 buçuk yaşındaki Sümeyye, tek katlı evlerinde odasında uyuduğu sırada pencere camı kırılarak kaçırılmıştı. Pencerenin önüne ‘Saat 24.00’e kadar 5 bin lira getirmezsen, kızının ölüsünü çöpten alırsın’ yazılı not bırakılmasının ardından, Sümeyye Cinkılıç isimli küçük kız, evden 200 metre uzaklıktaki çöp konteynerinde boğazı kesilmiş halde bulunmuştu.

ANNE, KÜÇÜK KIZININ ÖLÜMÜYLE İLGİLİ YARGILANMIŞTI
Olayın ardından cinayet şüphelisi olarak anne Ferdane Cinkılıç ve sevgilisi olduğu iddia edilen komşusu C.B. tutuklanmıştı. Eşinden fidye koparmak amacıyla, kızını komşusuyla kaçırıp öldürdüğü iddiasıyla ‘ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası’ istemiyle yargılanan Ferdane Cinkılıç ve C.B., 7 ay sonra delil yetersizliğinden tahliye edilmişti. İki şahıs daha sonra Şubat 2011’de aynı gerekçeyle beraat etmişti.

EMNİYET OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMAYARAK YENİDEN SORUŞTURMA BAŞLATMIŞTI
Yeniden başlatılan soruşturma kapsamında pencere önüne bırakılan nottaki el yazısı, mahallede ikamet eden kişilerinkiyle karşılaştırılmıştı. Daha sonra Adli Tıp raporunda, nottaki yazının Fatma K.’nin (37) el yazısı olduğu belirlenmiş ve hemen harekete geçen polis ekipleri Fatma K.’yi gözaltına almıştı. Mahkemeye sevk edilen Fatma K., avukatının itirazı üzerine 1 ay sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış ancak yeniden alınan rapor sonrasında Fatma K. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
Zonguldak Adliyesi 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu yargılanan Fatma K. bir kez daha hakim karşısına çıktı. Davada taraf avukatları ve yakınlarının yanı sıra Sümeyye Cinkılıç’ın annesi Ferdane ve babası Ali Osman Cinkılıç da hazır bulundu.

SANIK SUÇLAMALARI REDDETTİ
3 buçuk yaşındaki kız çocuğunu öldürmekle suçlanan tutuklu sanık Fatma K. savunmasında olayla uzaktan yakından bir alakasının olmadığını öne sürerek, “Yemin ediyorum ki boşu boşuna çocuklarımdan ayrı şekilde cezaevinde kalmaktayım. Ben Allah’ın adaletine inanıyorum” dedi.
Mahkeme heyeti ise tahliye talebini reddederek duruşmayı eksikliklerinin giderilmesi için ileri bir tarihe erteledi.

654311 (1)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN