• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 38
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4740729

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

3 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
547 defa okundu.
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

geniebanner2

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Zonguldak Valiliği önünde tören düzenlendi.

Zonguldak Valiliği önünde gerçekleştirilen törene Zonguldak Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi, Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Gönül Demirsu, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
Dünya Engelliler Günü nedeniyle Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin ve Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Atatürk Anıt’ı önüne çelenk sunumu gerçekleştirdi.
Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin günün anlamına ilişkin konuşma yaptı. İstiklal Marşı’nda ise özel öğrenciler işaret diliyle İstiklal Marşı’nı söyledi.
Hüseyin Şirin ise konuşmasında, “Engellilerin seslerini duyurabilmesi için Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık tarihi Dünya Engelliler Günü olarak ilan edilmiştir. Dünyada aynı anda kutlanmaktadır. Engellilerin birey olarak tek başına işlerini yürütmede devlet olarak gerekli olanakların sağlanması yönündeki sözleşmeyi imzalayan ilk ülkelerden birisi Türkiye’dir. Engelliler olarak hayatımızı idame edebileceğimiz bir gelir sahibi olmak, kamusal alanlarda kamu hizmetlerine erişimimizin sağlanması, çalışma hayatında istihdam sağlanması, engelsiz eğitim hakkı, sağlık hizmetlerinde ihtiyaç duyulan tıbbi malzemelerin temininde kolaylık sağlanması gibi engelliler için büyük önem taşıyan konulardır” dedi.

caydilbanner

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN